פוסטר: "ירושלים? הכי טובים בליגה"

חולון מתאוששת מההפסד לאדומים. דדאס: "רגשות מעורבים"

עמרי מנהיים
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אם היו אומרים להפועל חולון שהיא תקלע 112 נקודות במשחק אתמול (שישי) מול הפועל ירושלים - היא כנראה היתה קונה את זה בשתי ידיים. העניין הוא שלמרות כמות הנקודות הגבוהה במיוחד, היא עדיין הפסידה, 115:112 להפועל ירושלים. "תלוי איך מסתכלים על המשחק הזה", סיכם סטפאנוס דדאס. "אני יוצא בתחושות טובות ורעות ביחד".

המאמן היווני המשיך לעמוד על הרגשות המעורבים מהם הוא יצא מהמשחק: "מה שטוב שזה שלא התפרקנו. היינו בפיגור גדול אבל מצאנו פתרונות, מצאנו את ההרכב הנכון לשחק נגדם. הם קבוצה יותר איכותית, הם ביחד יותר זמן. אנחנו ניצחנו בשלושה רבעים מתוך ארבעה, הם ניצחו ברבע אחד, אבל ב-19 נקודות. כאן נמצאים ההבדלים בין הקבוצות - כשעושים עלינו ריצה וכשעושים עליהם ריצה. הם צעד אחד לפנינו בזה, אבל אני מנסה להיות חיובי".

חולון הצליחה לחזור למשחק ברבע הרביעי עם חמישיית סמול בול, וגם דדאס הודה: "ההרכב הכי טוב שלי הוא עם טי.ג'יי קליין בעמדה 5. ג'ו אלכסנדר אמנם נראה מצוין בהתקפה, אבל בהגנה יש לו כמה בעיות. הוא מביא אנרגיות, אבל עם טי.ג'יי אנחנו טובים יותר בהתקפה ובהגנה".

"טוב שלא התפרקנו". דדאס (צילום: עודד קרני)
"טוב שלא התפרקנו". דדאס (צילום: עודד קרני)

ההצהרה האחרונה של דדאס לגבי קליין שמה במצב לא נוח את ריצ'ארד האוול, שקיבל אתמול 5 דקות בלבד (4 נקודות) ולא שיחק כלל במחצית השניה. על פי ההיררכיה של דדאס, האוול הוא הגבוה השלישי ברוטציה - ובמסגרת אחת, בכלל לא בטוח שזה הכרחי. רק לאחרונה האריכו להאוול את החוזה באופן זמני ולמעשה החליטו בחולון שלא להחליט, כאשר עד עכשיו עדיין ישנם לא מעט לבטים לגבי המשך דרכו בקבוצה.

אבל הבעיה של חולוניה אמש לא היתה האוול, כי אם היכולת ההגנתית באופן כללי, שאיפשרה לירושלים 115 נקודות, כולל שיא מועדון של 44 נקודות ברבע השני. "הבעיה בחלק הראשון של המשחק, היא שלא עבדנו לפי התכנית שלי", אמר דדאס, והסביר את הקביעה עם ביקורת מסוימת כלפי השחקנים: "במחצית הראשונה הם קלעו 12 שלשות, בשניה 4. היינו צריכים להכריח אותם יותר לצבע גם במחצית הראשונה".

"אמרתי לשחקנים", המשיך דדאס, "שאם בראון או פלדין יילכו לצבע ויקלעו 2 נקודות אז אני חי עם זה, זה עליי, אבל בהתחלה זה נראה היה שהם לא האמינו בתכנית המשחק הזו, לא הכרחנו אותם מספיק לתוך הצבע. בסופו של דבר, אם במקום כמה שלשות שהם קלעו, הם היו קולעים דאנקים או סלים של 2 נקודות, אולי היינו מנצחים את המשחק".

בעיה בהגנה. פוסטר מנסה לשמור את פלדין (צילום: עודד קרני)
בעיה בהגנה. פוסטר מנסה לשמור את פלדין (צילום: עודד קרני)

מרקוס פוסטר סיפק משחק מפלצתי של 37 נקודות, כולל 7 מ-11 לשלוש ומדד 42. "בחרתי היטב את הזריקות", הוא אמר. "אם הרגשתי שאני יכול לקלוע אז אני זורק. יודע שקבוצות כבר למדו אותי ועושות סקאוטינג, אז אני צריך לזרוק כשיש לי את ההזדמנות. אני מנסה לייצר כמה שיותר עבור הקבוצה, מקווה שבפעם הבאה גם נצליח לנצח".

למרות ההפסד המאכזב, פוסטר גם מצא נקודת אור מסוימת: "ידענו שאסור לנו לוותר ולהתפרק, דיברנו על זה במחצית. בעיניי, הפועל ירושלים היא הקבוצה הכי טובה בליגה, וזה שחזרנו מבור גדול של 18 נקודות - זה מראה על שיפור גדול שלנו. אנחנו צריכים להשתפר בהגנה ולדעת לעזור אחד לשני כדי לחפות על החולשות שלנו, אבל בגדול אני מרגיש שיש פה תהליך שיפור, אנחנו יותר אגרסיביים".

גם דדאס, שמשחק הבכורה שלו היה מול אותה הפועל ירושלים, ניסה לנתח את הדברים במאקרו: "כשבאתי היינו במקום ה-9, עכשיו אנחנו במקום ה-4, אז אפשר לראות שיש שיפור לפחות ברמת הטבלה. נכון שזה לא הכל, אבל זה משהו. בהחלט רואים שיפור מא המשחק ההוא, בעיקר בזה שיש לנו בטחון שאנחו יכולים לשחק שווה בשווה מול כל יריבה ולנצח אותה".

לא יתנחם בערב הגדול שלו. פוסטר (צילום: עודד קרני)
לא יתנחם בערב הגדול שלו. פוסטר (צילום: עודד קרני)
מעבר לתגובות