סאם פרסטי יצפה בדני אבדיה נגד נהריה

ה-GM של אוקלהומה סיטי הגיע לארץ כדי לעקוב אחרי הכישרון

רועי כהן
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אם למישהו היה ספק שמכבי תל אביב מכוונת העונה הרבה יותר גבוה ממה שהתרגלנו לראות ממנה בעונות האחרונות, השבוע החולף היה חותמת אמיתית ראשונה לכך. אבל את הניצחונות על ירושלים, פנרבחצ'ה ואולימפיאקוס לצהובים אין יותר מידי זמן לחגוג, כי כעת הם צריכים לחזור לזירה המקומית - שם תפגוש מחר (שני) את עירוני נהריה. סקוטי ווילבקין ואותלו האנטר לא יתלבשו כמו גם סנדי כהן ואנג'לו קלויארו.

עם חזרתם ארצה ותחילת ההכנה לבואם של הצפוניים להיכל, הצהובים קיבלו את פניהם של שני סקאוטים של אוקלהומה סיטי, שלמעשה הגיעו לאימון כאורחים של יאניס ספרופולוס, אך גם כמובן כדי לצפות בדני אבדיה. אחד מהם הוא לא פחות מאשר סאם פרסטי, הג'נרל מנג'ר המוערך של התא'נדר, שהגיע לעקוב מקרוב. גם למשחק בפיראוס הגיע סקאוט של הלייקרס, אך אבדיה צפה בהתמודדות מהספסל הפעם. כעת, יש לו הזדמנות להוכיח מחדש.

"המשחק נגד אולימפיאקוס היה טוב, עקבנו אחרי תכנית המשחק ההגנתית וההתקפית", סיכם יאניס ספרופולוס את התצוגה הנהדרת. "ניצחנו בכל הרבעים וכך זה צריך להיראות עד הסוף, אבל אנחנו שוכחים מהמשחק הזה כי יש לנו משחק חשוב מול יריבה שאנחנו מכירים, ששיחקה מולנו בגביע ווינר. יש לי המון כבוד לליגה המקומית, אנחנו צריכים להגיע מוכנים מנטלית, אם לא תשחק טוב בליגה הזאת - אתה תפסיד".

מאוחר יותר, יובל זוסמן התייחס גם הוא לגישור הפערים בין אירופה לליגה: "שמחנו ונהננו, אבל מחר יום חדש. כמו בכל משחק, אנחנו מגיעים כדי לנצח. מה שהיה היה, אנחנו מסתכלים קדימה. הרבה דברים מתחברים לנו הגנתית, קבוצות קולעות באחוזים פחות גבוהים. וזה גם נוגע אלינו - אם אנחנו שומרים טוב, אנחנו קולעים יותר נקודות. זה נראה טוב עד עכשיו, מקווה שימשיך ככה, אבל יש עוד עונה ארוכה ויהיו הרבה עליות וירידות".

הגיע ארצה. סאם פרסטי (getty)
הגיע ארצה. סאם פרסטי (getty)
ספרופולוס. אין לו יותר מידי זמן לחגיגות (אלן שיבר)
ספרופולוס. אין לו יותר מידי זמן לחגיגות (אלן שיבר)
מעבר לתגובות