אבדיה חמישי במוק דראפט של בליצ'ר ריפורט

הפרוספקט שומר על מקום בחמישייה. ווילבקין: פוטנציאל גדול

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

כבר הרבה שנים שמכבי ת"א, שהייתה בעבר החממה ל'קרם דה לה קרם' של שחקני הכדורסל הישראלים, לא מצליחה לייצר כוכב כחול לבן שייקח אותה להצלחות. אלא שהעונה הצהובים הציבו לעצמם למטרה להחזיר את אותו צביון ישראלי, ולראייה, הנהלת המועדון פתחה את הכיס והנחיתה בחזרה את עומרי כספי, אבל מלבד הקאמבק שלו והפיקוד שלוקח יובל זוסמן, יש ישראלי נוסף שלאט לאט תופס את אור הזרקורים. דני אבדיה שמו.

נכון, בעוד שנה מהיום אבדיה כנראה כבר לא יהיה חלק ממכבי ת"א, אבל עד אז, הצהובים מנצלים אותו עד תום בכל הנוגע לרמה השיווקית ולרמה המקצועית, ולא סתם. אחרי שב-ESPN חזו שייבחר במקום החמישי של דראפט 2020, גם בליצ'ר רפורט פירסמו היום (רביעי) את המוק דראפט שלהם ונחשו מה? אבדיה המשיך להתברג בחמישייה הראשונה ושמר על המקום החמישי גם הפעם, כאשר מי שצפויה לבחור בו היא פיניקס סאנס.

"מבין השחקנים האירופיים, דני אבדיה יהיה אחת המטרות הגדולות של קבוצות ה-NBA", הסבירו בבליצ'ר את הבחירה הגבוהה. "הוא עדיין בן 18 ומקבל את מירב הדקות שלו בליגה הישראלית, אבל עם זאת הוא אמור סוף סוף להתחיל לראות דקות משמעותיות גם ביורוליג העונה. מדובר בקומבו פורוורד עם סייז גדול ויכולות ורסטיליות, שיכול להוביל כדור ולייצר לעצמו קליעה מכדרור. אבדיה הוא סקורר".

"העובדה שעדיין לא 'התפוצץ' ובחירת הזריקות שטעונה שיפור, מעלה שאלות בנוגע לתקרה שלו ולרמת היעילות, אבל הכלים שלו וההצלחה הבינלאומית כמעט מבטיחים שאבדיה יהיה אחד ההימורים הבטוחים בדראפט הקרוב", סיכמו בבליצ'ר.

במקביל, גם אתר היורוליג הרשמי כתבו כתבת פרופיל אודות הפרוספקט של מכבי ת"א, לקראת המשחק מול ולנסיה. "אני לא רק מאמן, אני גם מורה", הסביר יאניס ספרופולוס את טיב הקשר בין השניים. "אני צריך ללמד ולדבר איתו הרבה, כדי שיימנע מהשפעות רעות ויתעלם מהרעשים החיצוניים".

גם סקוטי ווילבקין התייחס לשיפור ביכולת של אבדיה: "אני רואה שיפור גדול לעומת העונה שעברה. הוא גדל כשחקן בשנה האחרונה וזה מרגש לראות את זה מהצד כי יש לו כל כך הרבה פוטנציאל - הוא יכול לשחק בעמדה 4, בעמדה 3, להוביל כדור, לזרוק שלשות. אני מאוד מתרשם ממנו העונה עד עכשיו".

אבדיה עצמו התייחס למעבר מהנוער לבוגרים: "זכיתי ללמוד מהרבה שחקנים ותיקים ולקחתי מכל אחד מהם קצת. זה מה שהפך אותי לטוב יותר. דיאנדרה קיין היה הכי קשוח איתי, לא תמיד התייחס אלי יפה, אבל אני חייב להודות לו על כך. הוא גרם לי להבין שלהיות מקצוען זה לא פשוט, אני מעריך את זה.

על ההשפעה של אביו, זופר אבדיה, במהלך הקריירה שלו: "הוא עזר לי מאוד בנושאים שמחוץ לפרקט. איך להתנהג ומה נכון לעשות. במגרש לא עבדנו כל כך הרבה יחד, הוא ניסה לאמן אותי, אבל זה לא עבד לנו. אני כל הזמן עובד קשה ומנסה להתשפר. אני קם מוקדם ומתאמן גם בקיץ. אני רוצה להיות שחקן שלם - לקחת ריבאונדים, למסור, לכדרר, לקרוא מצבים. העונה אנסה למקסם את כל הדברים האלה ואעבוד על הכדרור שלי, על יד שמאל והקליעה הלא יציבה".

מעבר לתגובות