בתום הארכה: ירושלים גברה 97:105 על ססארי

צפו: פלדין (21) הוביל את האדומים לפתיחה חלקה. קטש הורחק

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

משחקי ההכנה של טרום העונה בדרך כלל משוחקים בהילוך נמוך ובלי יותר דרמות, אבל כשמדובר בהפועל ירושלים כנראה שאין דרך אחרת. הערב (שלישי), האדומים פתחו את טורניר קליארי עם ניצחון 97:105 על דינמו ססארי בתום הארכה, כשעל הדרך עודד קטש הורחק וטיישון תומאס נפצע. בהמשך תפגוש הקבוצה מהבירה גם את חימקי מוסקבה ואולימפיה מילאנו, שתי קבוצות ברמת יורוליג.

קלעו לירושלים: קלעו לירושלים: פלדין 21, בראון 18, מינדאוגס 12, זלמנסון ולוקט 11 כ"א, קאזינס 9, טימור ולוי 7 כ"א, בלאט 5, בראימו 4.

לפני הכל, חייבים לציין כי ירושלים פגשה יריבה לא פשוטה בדמותה של סגנית אלופת איטליה והזוכה הטריה ביורופקאפ. אם לא די בכך, בסגל של ססארי נמצא אקס ירושלים, קרטיס ג'רלס, שרצה להוכיח דבר או שניים לאדומים וגם הצליח עם ערב לא רע בו הוא חצה את רף 20 הנקודות. בצד הישראלי, קטש יציג לראווה את הרכישות החדשות שלו: אייזיה קאזינס, סולימאן בריימו, טרנט לוקט, מינדאוגאס קופשאס והישראלים נמרוד לוי ועידן זלמנסון, אבל מי ששלט בעניינים הם הצמד הוותיק והמוכר - ג'יימס פלדין את ג'ייקובן בראון.

עוד לפני המשחק, בחימום ליתר דיוק, טיישון תומאס מתח את שריר הירך האחורי ועל כן לא שותף. ע"פ המועדון הוא ייבדק ובימים הקרובים תתקבל החלטה בנוגע להמשך הטיפול.

גם בלעדיו, ירושלים פתחה את המשחק נהדר עם 0:11 מהיר, אבל אז החלו להיחשף סדקים ראשונים בהגנה של קטש וססארי ניצלה זאת כדי להיכנס לעניינים. האיטלקים רצו 4:24 בסיום הרבע השלישי ונראה היה שהמשחק בורח לאורחת, אבל בראון במחצית שנייה מהסרטים (18 נקודות) הפך את הקערה על פיה, ואילולא שלשה מכרעת של ג'רלס גם היה מונע הארכה. בראון המשיך ללהוט גם בתוספת הזמן ולצידו של פלדין סגר עניין בדרך ל-97:105 בסיום.

לוקט. הרשים בבכורה האירופית (אתר הפועל ירושלים)
לוקט. הרשים בבכורה האירופית (אתר הפועל ירושלים)

מהלך המשחק
קטש פתח עם זלמנסון, בריימו, פלדין, בלאט ולוקט. ירושלים פתחה טוב מבחינה הגנתית, כשלוקט ניהל את העניינים מחוץ לקשת וזלמנסון עשה ככל העולה על רוחו בתוך הצבע, בדרך לריצת 0:11 אחרי ארבע דקות של כדורסל, אבל האיטלקים העלו את הרמה ויצאו לריצת 0:6 משלהם, בעוד החבורה של קטש לא הצליחה לייצר נקודות במשך שלוש דקות. בסיומו של הרבע הראשון האיטלקים מזערו נזקים וירושלים ירדה ביתרון 15:19.

את הרבע השני סגנית אלופת איטליה פתחה כבר בצורה שונה לחלוטין. אחרי ארבע דקות של כדורסל האיטלקים כבר עלו ליתרון ראשון, כשירושלים הציגה הגנה חלשה וספגה 20 נקודות. מי שניצח על המקהלה היה אוואנס שעשה צרות לחבורה של קטש, כשגם ג'רלס חימם את הידית. החבורה של קטש לא אמרה נואש ולקראת סיום הרבע יצאה שוב לריצת 0:11 שגם קבעה את תוצאת המחצית - 41:45 לירושלים.

המחצית השנייה נפתחה בדיוק כמו הראשונה - עם ריצת 5:15 של ירושלים, שהעלתה את היתרון שוב לדו ספרתי. הפעם, האדומים לא הורידו את הרגל מהגז כל כך מהר ושמרו על היתרון כמעט עד לסיום הרבע, אבל בדקות האחרונות ססארי יצאה לריצת 4:22 שהפכה את הקערה על פיה וקבעה 64:70 לקראת הרבע המכריע.

ברבע האחרון ירושלים הצליחה לעצור את הסחף מעט וקיזזה את ההפרש עד למינוס שלוש, כשהשעון הראה דקותיים לסיום. החל מאותו הרגע ג'ייקובן בראון החל להשתלט על המשחק והוכיח שוב שהוא איש המאני טיים של קטש. ירושלים כבר עלתה ליתרון שלוש נקודות בחצי הדקה האחרונה, אבל שלשה דרמטית של קרטיס ג'רלס 7 שניות לסיום איזנה את התוצאה בדרך ל-85:85 בסיום הזמן החוקי. הולכים להארכה.

בלאט. ההגנה האדומה עדיין לא מוכנה (האתר הרשמי של ירושלים)
בלאט. ההגנה האדומה עדיין לא מוכנה (האתר הרשמי של ירושלים)
מעבר לתגובות