"חוסר ההצלחה של מכבי מקשה עליה כלכלית"

דריקס הסביר למה עזב למגרש פתוח: "תפקיד שוחק, מחפש אתגר"

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי 13 שנים בצהוב, אלי דריקס הפתיע  וביקש לעזוב את מכבי ת"א בעקבות "תחושת מיצוי ורצון לפנות לאפיקים אחרים". ע"פ ההסכם עם המועדון, המנכ"ל יפרוש עד סוף שנת 2019, אלא אם יידרש לתקופת חפיפה ארוכה יותר. הערב (שלישי), הוא סיפר על ההחלטה ל"מגרש פתוח" ונזכר ברגעים הגדולים עם הצהובים.

"כן זוהי החלטה סופית המתגבשת אצלי כבר הרבה זמן", אמר דריקס. "לפני שנה פניתי לבעלים והבעתי רצון לעזוב, אבל בסוף המשכתי עוד שנה. אני כאן 13 שנים והייתי 45 שנים מנכ"ל בכדורגל. זה תפקיד שוחק ומלחיץ, הרגשתי מיצוי ואולי הגיע הזמן לאתגרים חדשים. אני לא אעזוב את התפקיד עד סוף השנה, זו הבקשה של הבעלים. הצד המקצועי שייך לניקולה ומבחינת ההכנה של הקבוצה והצד הפיננסי עמדנו ביעדים שלנו. אני עדיין פה, אבל זה העיתוי הטוב ביותר מבחינתי ומבחינת המועדון".

כשנשאל על האתגרים אליהם הוא התייחס אמר: "אני אחראי על הכנסות המועדון. בשנים האחרונות אנחנו לא חווים המון הצלחות וזה מקשה מקצועית. היה המון לחץ בגיוס כספים, הצלחתי לעמוד בזה בסופו של דבר, אבל זה שוחק. אני פתוח להרבה דברים, בתקופתי במכבי הכרתי אנשים מכל העולמות ופנו אליי לא אחת בכל מיני נושאים. אשקול כל נושא לגופו, דבר שלא עשיתי עד עכשיו".

על המורשת שהשאיר מאחוריו סיכם דריקס: "הגעתי למכבי בכדורסל לפני 13 שנים. כשהגעתי היו 6-7 עובדים, היום יש בערך 30 עובדים. הקמתי מערך דיגיטל ומערך שיווקי שמורכב מאנשים טובים. אני בטוח שמי שיבוא אחרי יקבל ממלכה שרק צריך להמשיך לתפעל ולפתח. בנושא הפיננסי עמדתי בכל היעדים, לא קרה מעולם מצב בו לא עמדתי בתקציב שהצבתי. הרגע שלא אשכח? גמר היורוליג ב-2014 במילאנו. עונה מדהימה שאזכור כל החיים".

הזכיה ב-2014. הרגע הבלתי נשכח של דריקס (Getty images)
הזכיה ב-2014. הרגע הבלתי נשכח של דריקס (Getty images)
מעבר לתגובות