מה שנותר: שתיים בעקבות הכרטיס לפלייאוף

הפועל ואשדוד יאבקו על הכרטיס במחזור הסיום. ההסבר בפנים

תגיות: כדורסל

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

ליגת העל בכדורסל עומדת בפני שלבי ההכרעה של העונה. המחזור ה-33 והאחרון יתקיים ביום שני הקרוב ואחרי שמכבי ת"א הבטיחה את המקום הראשון בעונה הסדירה ובני הרצליה ירדה, נותרו עוד כמה שאלות שעדיין לא פתירות.

הסוגיה המרכזית תהיה הקבוצה השמינית והאחרונה שתבטיח את מקומה בפלייאוף. המאבק הוא בין שתי קבוצות - הפועל ת"א ומכבי אשדוד. האדומים מתל אביב תלויים בעצמם, שכן יש להם ניצחון אחד יותר (19:13) מאשר הדרומים (20:12), אך במקרה של הפסד וניצחון של אשדוד על חולון, הקבוצה של בראד גרינברג תחלוף על פני האדומים בטבלה הודות למאזן ראש בראש טוב יותר.

קבוצה נוספת שהייתה קרובה להיכנס למאבק היא גלבוע/גליל אחרי שצימצמה לאחרונה את הפערים, אבל בגלל הפרש סלים נחות במאבקים הפנימיים עם הפועל ואשדוד (מה שקובע במקרה של משולש) ובגלל שהפסידה במאבק הראש בראש מול התל אביבים, החבורה הצפונית יצאה מחוץ לתמונה.

במקביל למאבק המרתק על הכרטיס האחרון, יהיו עוד כמה מאבקים במחזור הסיום. הפועל ירושלים והפועל חולון ישחקו על המקום השני, כשהכח נמצא בידיים של האדומים. אילת ונס ציונה הבטיחו את המקום הרביעי והחמישי בהתאמה והן יאבקו אחת מול השנייה על הכרטיס לפיינל פור לאחר תום העונה הסדירה. מכבי ראשל"צ והפועל ב"ש, שכבר הבטיחו את מקומן בפלייאוף, ינסו לשפר עמדות, כשגם הפועל ת"א עדיין יכולה לעקוף אותן במקרה שתנצח.

משחקי המחזור האחרון (33):
גלבוע/גליל - עירוני נס ציונה
מכבי אשדוד - הפועל חולון
הפועל ת"א - הפועל ירושלים
הרצליה - הפועל ב"ש
מכבי ראשל"צ - הפועל אילת

עדיין יכולים להגיע לפלייאוף. אשדוד (מנהלת הליגה)
עדיין יכולים להגיע לפלייאוף. אשדוד (מנהלת הליגה)
הוסף תגובה