שליטה מרחוק: מי הבוס במנצ'סטר יונייטד?

כתבה ב"אתלטיק" טוענת: רנגניק קיבל הוראות מעוזרו לשעבר במוסקבה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(getty)
(getty)

כנראה שהעונה הזו לא יכולה היתה להסתיים אחרת: מנצ'סטר יונייטד סיימה את עונת 2021/22 עם הפסד הערב (ראשון) 1:0 לקריסטל פאלאס, בעוד יום של יכולת מאכזבת. השדים האדומים הם כבר אולי אדומים, אבל רחוקים מלהיות שדים - יונייטד סיימה את העונה הזו במקום השישי בלבד, רחוקה 35 נקודות מהיריבה העירונית סיטי, אי שם במקום הראשון. רק הפסד של ווסטהאם מול ברייטון שלח אותה בעונה הבאה, בכל זאת, לליגה האירופית.

וכמו תמיד, מיד לאחר הכישלון - האש יוצאת לכל עבר, כשהחוטף הראשי הוא (כצפוי) המאמן, ראלף רנגניק. הגרמני סיים את תפקידו בתום העונה הנוכחית, כשאריק טן האח ההולנדי ימלא את מקומו החל מהעונה הבאה, אבל כתבה נרחבת מה"אתלטיק" הטילה צל גדול על הכהונה של המאמן המנוסה - תחת השאלה: מי לעזאזל מנהל את העניינים בקבוצה?

על פי הכתבה, שכתב לורי וייטוול, רנגניק קיבל את ההוראות מרחוק - מעוזרו לשעבר בלוקומוטיב מוסקבה, לארס קורנטקה. המאמן בן ה-44 לא מקבל שכר מיונייטד, אבל השפיע מאוד על קבלת ההחלטות של רנגניק בשדים האדומים, לעתים גם תוך כדי משחקים - כאשר הוא מעביר הוראות דרך גורמים אחרים בקבוצה, בהם האנליסט הראשי פול ברנד, וגם העוזר קיראן מקנה. לעתים, כך נטען בכתבה, רנגניק ממש בדק את הטלפון הסלולרי בהפסקת המחצית, כדי לדעת מה לומר לשחקנים.

נושא נוסף שעלה לכתבה הוא המחלוקת הטקטית סביב כריסטיאנו רונאלדו. היתרונות של הפורטוגלי ברורים, אבל לוקה במשחק הלחץ שבו דוגל רנגניק כמאמן. הגרמני נאלץ לעצב את השיטה שלו סביב רונאלדו, מתוך ידיעה שיהיה חייב להסתדר איתו - כדי לתפקד כהלכה במועדון. הקדנציה הקצרה של רנגניק על הקווים נגמרה, והוא יחזור למקומו הטבעי יותר - בקומת המנהל המקצועי, יחד עם טן האח. מה שבטוח הוא, שאת העונה הזו הוא בוודאי יעדיף לשכוח.

רחוקים מאידיליה. רנגניק ורונאלדו (getty)
רחוקים מאידיליה. רנגניק ורונאלדו (getty)
מעבר לתגובות