"סי" אחד יותר מדי: פציעה מוזרה לרונאלדו

כוכב יונייטד חגג, נפצע ובספק לבכורת ראנגניק מול פאלאס

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

הוא אמנם הספיק לצפות בקבוצתו החדשה מהצד פעם אחת, אבך מחר (ראשון) הדבר האמיתי מתחיל: הקדנציה של ראלף ראנגניק במנצ'סטר יונייטד יוצאת לדרך מול קריסטל פאלאס בליגה. החדשות הרעות של הגרמני מגיעות מכיוונו של כריסטיאנו רונאלדו, שעל פי הדיווחים נמצא בספק גדול למשחק בעקבות פציעה שהוא סוחא מהניצחון על ארסנל.

הפורטוגלי, כזכור, כבש צמד - כולל שער ניצחון מהנקודה הלבנה. אלא שלאחר שכבש את השני, בזמן שחגג את חגיגת ה"סייי" שכבר הפכה לסימן ההיכר שלו, רונאלדו נחת לא טוב על רגלו ונפצע. הוא הספיק לרשום עוד ספרינט אחד מרשים לאחר מכן, אך סמוך לשריקת הסיום הוחלף ונראה מדדה על רגלו הכואבת.

אמש, ראנגניק דיבר לראשונה כמאמן יונייטד במסיבת העיתונאים לקראת המשחק. "כשקבוצה כמו מנצ'סטר יונייטד מציעה לך, אתה פשוט לא יכול לסרב", פתח רנגניק את דבריו, "אחרי תקופה ארוכה ומוצלחת, המועדון זקוק לדרך חדשה. עד עכשיו, לא היתה המשכיות בבניית הקבוצה, ולא נצמדו מספיק לדי אן איי של המועדון". האתגר המרכזי? "אני רוצה להביא יותר איזון לקבוצה", אמר רנגניק בהתייחס למצב הנוכחי, אתמול (נגד ארסנל) ספגנו פעמיים, ואם אתה מסתכל על כמות השערים - קיבלנו בערך שני שערים כל משחק. זה פשוט יותר מדי".

"אנחנו רוצים לעשות את העונה הטובה ביותר האפשרית", התייחס למטרות ולאתגרים עד סוף 21/22, "אבל צריכים גם להיות ריאליים. כרגע הפער בינינו לבין 'שלוש הגדולות' (צ'לסי, ליברפול וסיטי) עדיין משמעותי". ומה מעבר לקיץ? "עד עכשיו, דובר על כך שאאמן לחצי שנה. אם יציעו לי להמשיך, אחשוב על כך. מה דעתי? אני אתן את ההמלצה שנתתי גם כשהייתי בלייפציג - אני מעדיף לאמן עונה אחת בלבד".

"הכדורגל השתנה מאוד בעשר השנים האחרונות", דיבר רנגניק על רעיונותיו בקשר למשחק, "המשחק הפך הרבה יותר פיזי ואתלטי, כדי לפתח קבוצות, אתה צריך לאמן את הגוף ואת המוח. כדי לשלוט במשחק, צריכים להיות אקטיביים". באופן טבעי, הגרמני התייחס גם לכריסטיאנו רונאלדו: "לא ראיתי מעולם מישהו שבגיל 36 נתן הופעה כזו והיה בכושר כזה, אני בטוח שהוא יעשה מה שצריך כדי לעזור לקבוצה לנצח".

"המטרה היא לקדם את הקבוצה משחק אחרי משחק, צעד צעד.שהשחקנים יבינו ויתחברו לרעיונות שאציע להם, לגבי הדרך בה נשחק בעתיד", המשיך רנגניק. באשר ליחסי הכוחות: "פפ בסיטי כבר שלוש שנים, קלופ חמש, טוכל רק הגיע בפברואר, בכל מקרה הם נמצאים לא רחוק מאיתנו ברמת ההתפתחות. אני מרוצה מאוד מהשחקנים שיש לי כאן".

בינתיים, כך על פי הדיווחים, ניוקאסל ממשיכה ללטוש עיניים לכיוונו של ג'סי לינגארד והיא הפכה אותו למטרת הרכש העיקרית שלה בינואר. שיחות בין הצדדים כבר החלו להתקיים, וניוקאסל הגישה לשחקן יונייטד הצעה לארבע עונות וחצי עם שכר עתק של 100 אלף פאונד לשבוע.

מעבר לתגובות