קבוצות הפרמייר ליג יקיימו פגישת חירום

הדרמה מסתעפת: המועדונים זועמים בעקבות רכישת ניוקאסל

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אם חשבתם שעסקת ענק לרכישת ניוקאסל תעבור בשקט, צפו ללא מעט טוויסטים בעלילה. אתמול בלילה (שישי) החליטו 19 קבוצות הפרמייר ליג הנותרות לכנס פגישת חירום בנושא. החשש: פגיעה בשמה הטוב של הליגה.

כזכור, בחמישי האחרון הודיעו המגפייז רשמית על כניסתה של קרן ההון הסעודית כבעלים הרשמי של המועדון. הרוכשים שילמו לא פחות מ-300 מיליון ליש"ט למייק אשלי, מי שהחזיק בקבוצה ב-14 השנים האחרונות. ההון המוערך של הבעלים החדשים של ניוקאסל מוערך בכ-500 מיליארד דולרים לפחות.

בעקבות כך, קבוצות הפרמייר מבינות כי כניסתה של קרן ההון הסעודית לתמונה עשויה לשנות את כללי המשחק. חלק מן המתנגדות למהלך אף טוענות כי זהות הרוכשים, ההיסטוריה הבעייתית ומוצאם עשויים לפגום במותג של הליגה. חשש נוסף שעלה הוא אינפלציה נוספת בכל הנוגע לסכומי ההעברות, נושא שכבר דובר עליו עם כניסתם של בעלויות דומות בפ.ס.ז' ובמנצ'סטר סיטי.

תלונות נוספות שהגיעו לידי ראשי הפרמייר ליג על ידי הקבוצות קשורות בכך שהן לא קיבלו הודעה על כך שרכישתה של ניוקאסל עומדת לקבל אישור סופי. ככל שהיה ידוע למועדוני הליגה, הצעתה של קרן ההון הסעודית נדחתה אי שם באמצע 2020 בעקבות בדיקת הנאותות באנגליה והיחסים הלא טובים עם רשת 'בי-אין ספורט' הקטארית, שמשדרת את משחקי הליגה ברוב מדינות המזרח התיכון.

בעלי מנצ'סטר סיטי, השייח' מנסור. כבר לא העשיר בליגה (GETTY)
בעלי מנצ'סטר סיטי, השייח' מנסור. כבר לא העשיר בליגה (GETTY)