"אנטוניו קונטה המועמד המוביל לאימון ניוקאסל"

ברוס צפוי לעזוב בקרוב. וגם: הסכום שיוכלו המגפייז לבזבז

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הכדורגל האנגלי, ואנגליה כולה, התעוררה לבוקר של מציאות חדשה: אמש (חמישי) הודיעה רשמית קבוצת הרכישה הסעודית PCP על השלמת העסקה להשתלטות על מועדון הכדורגל של ניוקאסל. המועדון, שזכה באליפות האחרונה שלו לפני 94 שנה, מריח את התהילה מחדש - בפתחה של התפתחות מסקרנת, שעשויה לשנות את הכדורגל העולמי.

אמש, לאחר הרכישה, הגיעה גם התבטאות ראשונה מכיוון ההנהלה. מי שצפויה לקחת חלק בדירקטוריון היא אמנדה סטייבלי, מנהלת בכירה בקבוצת PCP, שאמרה בראיון לרשת "סקיי": "לניוקאסל מגיע להיות בפסגת הפרמייר ליג. אנחנו רוצים להגיע לשם. זה ייקח זמן, אבל אנחנו נגיע לשם. אנחנו גאים להיות חלק מהפרמייר ליג, זו ליגה תחרותית מאוד שאנחנו אוהבים. הכדורגל האנגלי הוא הטוב בעולם". סטייבלי לא השאירה מקום לספק לגבי השאיפות של ההנהלה החדשה: "אנחנו רוצים לזכות בפרמייר ליג תוך עשר שנים, אנחנו רוצים לזכות בתארים - אבל תארים דורשים זמן, סבלנות ועבודת צוות".

בינתיים, נחשף ב"דיילי מייל" הבריטי כי לניוקאסל תהיה אפשרות לפתוח את הכיס: המועדון, שנמצא במצב כלכלי טוב אחרי עזיבתו של הבעלים הקודם מייק אשלי, יוכל לשפוך סכום של 200 מיליון ליש"ט בשלוש השנים הקרובות, בלי לעבור על חוקי ה"פייר פליי" הפיננסי. המשמעות: בהחלט ניתן לצפות להשקעה משמעותית של המועדון, כבר בחלון ההעברות של ינואר הקרוב, מה שישפיע מהותית על הסגל, אותו מאמן היום סטיב ברוס.

המנג'ר עצמו דיבר לאחר הרכישה ואמר: "אני שמח בשביל המועדון. זה לילה גדול עבור האוהדים, אני מאושר בשבילם. הייתי רוצה להמשיך כאן, אבל אני צריך להיות ריאלי. אני לא טיפש ומודע למה שיכול לקרות עם הבעלים החדש". באיטליה דווח שהמועמד המוביל להדריך את הפרויקט החדש הוא אנטוניו קונטה, שנמצא כרגע ללא קבוצה בעוד גם ברנדן רוג'רס, מאמן לסטר, בפנקס.

מי שהוסיף עוד טון של התרגשות למהלך הדרמטי היה שחקן הקבוצה בעבר, אלן שירר, שכתב טור מיוחד ל"אתלטיק". שירר כתב: "אני מרגיש סחוט. סחוט אבל נרגש, עייף אבל נלהב, אופטימי וחסר מנוחה, הכל יחד - אבל ככה זה בעולם של ניוקאסל", הוא הודה, "עולם שבו שום דבר הוא לא כמו שהוא נראה".

"כיף - זוכרים איך זה מרגיש? ספורט אמור להיות שחרור. אבל תחת (מייק) אשלי, זו היתה משימה. לא היתה זהות, לא התאמצנו להתקדם, גם התשתיות לא התקדמו. ניוקאסל היתה אמורה לספק אנרגיה לעיר, אבל במקום זאת היא שאבה אותה ממנה... אני שמח שיש לנו את ההזדמנות הזאת. אני רוצה שהמועדון שלי ייצג את העיר והאיזור ולא משטר רחוק וסמכותי, אבל נראה לי שהדבר השני הוא הדרך הכי טובה כדי להשיג את הדבר הראשון".