הראשון מ-2016: על הדיפת הפנדל של דה חאה

הבטיח ניצחון ליונייטד: "רק זה היה בראש". שמייכל החמיא

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(getty)
(getty)

בתום דרמה בתופסת הזמן, מנצ'סטר יונייטד השיגה הערב (ראשון) ניצחון ליגה שלישי ברציפות לאחר שגברה 1:2 על ווסטהאם, במשחק שבו מי שאמר את המילה האחרונה היה דויד דה חאה. השוער הספרדי, שספג לא מעט ביקורות על יכולתו בשנים האחרונות, הדף פנדל של מארק נובל בדקה ה-95, ומנע שוויון מאוחר של הפטישים.

ועבור דה חאה ממש לא מדובר במובן מאליו. הפעם האחרונה שבה השוער עצר בעיטה מהנקודה הלבנה בכל המסגרות, כולל קרבות פנדלים, הייתה אי שם באפריל 2016. מאז, הוא ספג לא פחות מ-40 פנדלים רצופים עד ההצלה החשובה הערב. במדי יונייטד, הדיפת הפנדל האחרונה הייתה ב-2014, ומאז הוא ספג 21 פעמים ברציפות. אגב, מבחינת נובל, זה היה הפנדל הראשון שהוא החמיץ מאז דצמבר 2016. גם אגדת המועדון, פטר שמייכל, החמיא לדה חאה ברשתות החברתיות.

 

דה חאה עצמו אמר בסיום: "זו הייתה הדקה האחרונה, הדפתי את הפנדל ואלה שלוש נקודות אדירות מבחינתנו. הדבר היחיד שהיה לי בראש זה 'עצור את הכדור'. זה היה משחק קשה מאוד עם הזדמנויות של שתי הקבוצות, ושער ענק של לינגארד. אלה שלוש נקודות יקרות ובחדר ההלבשה אמרנו שזה הדבר הכי חשוב".

לינגארד, שכבש שער ניצחון נגד הקבוצה שבמדיה כיכב חצי עונה אשתקד, אמר: "זאת הייתה קבלת פנים נהדרת. הייתה לי תקופה טובה פה, אבל אני צריך להתקדם עם מנצ'סטר יונייטד ולעשות את הכי טוב שלי עבורה". עבור הקשר האנגלי, זו הייתה הפעם הראשונה מאז דצמבר 2018 שבה הוא כובש בשני משחקי ליגה רצופים לשדים האדומים. בסך הכל, בשלושה משחקים במדיה העונה, לינגארד כבש יותר שערים מב-22 המשחקים שלו אצלה בעונה שעברה, שבהם הבקיע שער בודד.

מעבר לתגובות