על זמן שאול? ארסנל הציבה דדליין לארטטה

בתותחנים מאבדים סבלנות וכבר בוחנים את אופציית קונטה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

לא כך ציפו להתחיל את העונה בארסנל. לאחר ההפסד הביתי מול צ'לסי 2:0 (ראשון), התותחנים מוצאים את עצמם במקום ה-19, אחרי שבפעם הראשונה בתולדותיה, הקבוצה פתחה את העונה עם שני הפסדים ו-0 שערי זכות. מפלס הלחץ באאצטדיון האמירויות נראה על סף פיצוץ, ומדיווחים עולה כי בהנהלת הקבוצה כבר מתחילים לחשוב על האפשרות להיפרד ממאמן הקבוצה, מיקל ארטטה.

ב"דיילי טלגרף" מדווחים כי הכוונה היא לתת לספרדי בן ה-39 זמן עד אוקטובר בשביל לנסות להפוך את המצב, ואם הקבוצה לא תגלה יכולת טובה יותר, הוא יסיים את דרכו במועדון. כרגע נראה כי האלטרנטיבה המועדפת להנחית על הקווים היא אנטוניו קונטה, שזכה בעונה החולפת באליפות איטליה עם אינטר, ואף אימן כבר באנגליה, כשהיה מנג'ר צ'לסי בין 2016 ל-2018.

ארטטה מונה למאמן בדצמבר 2019 במקום אונאי אמרי, והגיע עם הרבה תקוות בתור מי שהיה שחקן עבר וקפטן במועדון, ועוזרו של אחד המאמנים הבכירים בעולם, פפ גווארדיולה.  מאזנו של ארטטה לא מעודד במיוחד: ב-88 משחקים בתור מאמן התותחנים הוא רשם 25 הפסדים, ולשם השוואה קודמו בתפקיד, אמרי, פוטר כבר לאחר 78 משחקים שבהם רשם 20 הפסדים, כך שלא ניתן להצביע על התקדמות מקצועית בקבוצה מאז שקיבל את התפקיד.

אומנם בטבלה ארסנל נוגעת כמעט בתחתית הליגה, אך על פי הפעילות בחלון ההעברות, היא הקבוצה המובילה באנגליה. התותחנים עומדים בראש טבלת ה"מבזבזים" עם סכום כולל של 135 מיליון ליש"ט, ורשימת הרכש שלהם כוללת את נונו טבארס,  אלברט סאמבי לוקאנגה, בן ווייט, מרטין אודגור וארון ראמסדייל.  בשבת הקרובה הקבוצה מצפון לונדון צפויה לפגוש את מנצ'סטר סיטי, בתקווה לחולל הפתעה ולהביא נקודות ראשונות העונה.

ארטטה. הזמן הולך ואוזל (Getty)
ארטטה. הזמן הולך ואוזל (Getty)