אגדות: רוי קין ואריק קאנטונה נכנסו להיכל התהילה

שני כוכבי מנצ'סטר יונייטד בעבר הצטרפו לתיירי הנרי ואלן שירר. הצרפתי: "לא מופתע בכלל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

הפרמייר ליג ידעה אינספור שחקנים גדולים, אבל מעטים מהם אפשר לכנות "אגדות" ובליגה החליטו לחלוק להם כבוד עם השקת היכל התהילה. שני השחקנים הראשונים שנכללו בו הם תיירי הנרי ואלן שירר והיום (שלישי) הצטרפו אליהם שני כוכבי מנצ'סטר יונייטד בעבר: אריק קאנטונה ורוי קין.

שניהם כיכבו יחד ביונייטד הגדולה של שנות התשעים וזכו במשותף בשלוש אליפויות אנגליה בהדרכת סר אלכס פרגוסון. קאנטונה הגיע למעשה לשדים האדומים בתור אלוף אנגליה מכהן עם יריבתם המושבעת לידס (זו גם הייתה האליפות האחרונה שלה), והפך במהרה לאחד הסקוררים הגדולים בתולדותיהם עם 64 כיבושים ב-143 הופעות ו-70 לאורך כל קריירת הפרמייר ליג שלו.

"אני שמח וגאה מאוד, אבל בו בזמן אני לא מופתע. הייתי מופתע יותר אם לא הייתי נבחר", אמר קאנטונה בצורה האופיינית לו. "היה לי הרבה מזל לשחק ביונייטד הזו, עם שחקנים נהדרים, מנג'ר נהדר ואוהדים נהדרים".

רוי קין הקשוח היה אחד מעמודי התווך בקישור של יונייטד, זכה יחד איתה בשבע אליפויות ונכלל חמש פעמים בהרכב העונה בפרמייר ליג. אגב, האירי כבר נכנס להיכל התהילה של הכדורגל האנגלי עוד ב-2004 והיה שותף כמובן גם בזכייה בליגת האלופות ב-1998/9 ובארבעה גביעי אנגליה. "אני מרגיש בר מזל שנכנסתי להיכל התהילה, אבל זה קרה בזכות השחקנים ששיחקתי איתם", אמר.

מעבר לתגובות