רשמי: המשחק בין מנצ'סטר יונייטד לליברפול נדחה

המחאה עשתה את שלה. בצל הכעס על בעלי המועדון, אוהדי השדים האדומים הגיעו לאולד טראפורד לפני ההתמודדות, פרצו את השערים והסבו נזק כבד. מועד חלופי טרם פורסם

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

פארסת ענק בפרמייר ליג. בעקבות מחאה אלימה של אוהדי מנצ'סטר יונייטד כנגד הנהלת המועדון בראשות משפחת גלייזר, הוחלט הערב (ראשון) כי המשחק בין השדים האדומים לליברפול ידחה למועד חלופי.

ביונייטד מיהרו להוציא הודעה רשמית: "לאוהדים שלנו תשוקה גדולה למנצ'סטר יונייטד, ואנחנו מכירים לחלוטין בזכות למחאה. למרות זאת, אנחנו מצרים על ההפרעה לקבוצה על ידי פעולות שסיכנו אוהדים, אנשי צוות ואנשי משטרה רבים. אנחנו מודים למשטרה על עבודתה והמועדון יתמוך בה בהמשך החקירה".

גם הפרמייר ליג שחררה הצהרה בנושא: "זוהי החלטה משותפת של המשטרה, שני המועדונים, הליגה והרשויות המקומיות. הביטחון של מי שנמצא באולד טראפורד נמצא בראש סדרי העדיפויות. אנחנו מבינים ומכבדים את עוצמת הרגשות, אבל מגנים כל מעשה של אלימות, עבריינות והסגת גבול, במיוחד בימים בהם נגיף הקורונה עדין בחיינו. לאוהדים דרכים רבות להביע את עמדותיהם, אבל למעשים של המיעוט הזה אין הצדקה".

הודעת הליגה נמשכה: "אנחנו מזדהים עם הקושי של המשטרה והסדרנים שנאלצו להתמודד במצב המסוכן הזה שאין לו מקום בכדורגל. מועד המשחק החלופי יפורסם בהקדם".

ליברפול השמיעה את קולה בנושא, כשהיא "בהסכמה מלאה" עם הדחייה: "זהו תפקידנו לשים את ביטחון הציבור כשיקול המרכזי בהחלטה שכזו, כשהיכולת לספק סביבה בטוחה למשתתפים, לצוותים ולשופטים היא בעדיפות העליונה. באופן מובהק לא הייתה אפשרות לספק את הדברים הללו היום בעקבות המצב שהתדרדר במהירות. נמשיך בשיחות עם מנצ'סטר יונייטד, הפרמייר ליג והרשויות המקומיות כדי למצוא תאריך מתאים".

שני שוטרים נפצעו במהומות באולד טראפורד, אחד נאלץ לטיפול דחוף בבית חולים עקב חתך עמוק בפניו. משטרת מנצ'סטר שיחררה הצהרה רשמית: "ככל שההתקהלות גדלה, התברר כי רבים מהנוכחים אינם מתכוונים לממש את זכותם למחאה שלווה. זיקוקים הודלקו ובקבוקים הושלכו לעבר שוטרים. המפגינים מחוץ לאולד טראפורד הפכו אגרסיביים ותוקפניים במיוחד כלפי המשטרה, ולאחר מכן קבוצה של 100 אנשים פרצו לאיצטדיון כשכמה מאנשי יונייטד נאלצו להסתגר בחדרים. אלו שנכנסו לאיצטדיון פונו על ידי שוטרים, אך בחוץ התוקפנות גדלה עם בקבוקים ומחסומים שהושלכו לעבר שוטרים ופרשים. שני שוטרים נפצעו, כשאחד הותקף באמצעות בקבוק וספג פצע משמעותי בפנים שדורש טיפול חירום בבית חולים".

האוהדים פרצו לאיצטדיון והסבו נזקים כבדים (Getty)
האוהדים פרצו לאיצטדיון והסבו נזקים כבדים (Getty)
המחאה נגררה לפסים אלימים (Getty)
המחאה נגררה לפסים אלימים (Getty)

הסיבה למחאתם של אוהדי השדים האדומים נובעת מאי-הסכמות עמוקות עם הנהלת המועדון בראשות משפחת גלייזר. התחושה בקרב הקהל במנצ'סטר היא שראשי הקבוצה פועלים יתר על המידה ממניעים כלכליים ולא מקצועיים. כזכור, הסכסוך הוצת מחדש עם ההודעה הרשמית של יונייטד על הצטרפותה לסופרליג, והגיע לשיא חדש היום באולד טראפורד.

המחאה החלה בסביבות השעה 16:00, כשעתיים וחצי לפני שריקת הפתיחה המתוכננת. אלפי אוהדי מנצ'סטר יונייטד הגיעו לשערי האולד טראפורד, הדליקו זיקוקים והחלו לצעוד לכיוון מנהרות האיצטדיון. גדרות שנפרסו בכניסה נפרצו על ידי ההמון, כשהסדרנים נרמסים תחת ההמון הזועם שהמשיך ועשה את דרכו אל פנים המגרש.

תוך דקות ספורות, מאות אוהדי יונייטד החלו להתהלך על כר הדשא, תוך שהם מסבים נזק למשטח עצמו ולציוד הטלוויזיה. במקביל, פרטים נוספים מן ההמון פרץ לתאי הצפייה באיצטדיון וגנב את דגלי הקרן וחלק מכדורי המשחק. אחרי שהורדו מן הדשא, החלו האוהדים להתעמת עם אנשי המשטרה.

גם דגל הקרן מצא עצמו מחוץ לאיצטדיון (Getty)
גם דגל הקרן מצא עצמו מחוץ לאיצטדיון (Getty)
הסכסוך בין הקהל האדום להנהלה הגיע לשיא חדש הערב (Getty)
הסכסוך בין הקהל האדום להנהלה הגיע לשיא חדש הערב (Getty)

 

מעבר לתגובות