יורגן קלופ: "גם עכשיו אנחנו נזדקק להרבה מזל"

הנתון הלא מעודד לקראת אברטון, ליברפול מתכוננת לדרבי

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

שלושה חודשים היא חיכתה לזה והשבוע הקרוב אמור להיות השבוע שלה. ליברפול זקוקה לשש נקודות בלבד על מנת לזכות באליפות ראשונה אחרי 30 שנה והדרך לשם עוברת בראשון, אז תתארח בגודיסון פארק לדרבי לוהט מול אברטון.

אם אתם חושבים שהמשימה של ליברפול פשוטה, שימו לב לנתון הבא: מאז 2011, המייטירדס ניצחו בגודיסון פארק במשחק פרמיירליג פעם אחת בלבד אי שם בדצמבר 2016. למרות זאת, העובדה שהאצטדיון יהיה ריק מאוהדי אברטון יכול להקל עליהם משמעותית, במיוחד שאליפות עומדת לנגד עיניהם.

יורגן קלופ יהנה מסגל מלא ורעב להתמודדות הזו ובמסיבת העיתונאים לקראת המשחק דיבר על השלכות הקורונה בריצה לאליפות. "לא רצינו לקבל את התואר הזה במתנה ואנחנו מאושרים שהוחלט שנחזור לשחק. אם היו עוצרים את הליגה ומחשבים את המיקום לפי נקודות למשחק היינו אלופים, אבל במצב הנוכחי אנחנו יכולים לשחק על האליפות וזה נהדר. ככה זה צריך להיות בספורט", הכריז הגרמני.

קלופ מרוצה מחזרת הליגה (GETTY)
קלופ מרוצה מחזרת הליגה (GETTY)

אז ליברפול נמצאת ממש על סף זכיה באליפות, אבל קלופ עדיין מנסה איכשהו לצנן את ההתלהבות: "אנחנו עדיין לא חושבים שאנחנו כבר שם. אנחנו מבינים את המצב בטבלה וראינו את מנצ'סטר סיטי משחקת. היינו צריכים לעבוד קשה על מנת להגיע למצב הזה, אבל הזדקקנו גם למזל וזה מה שנצטרך גם עכשיו".

ומן העבר השני, כוכב אברטון ריצ'רליסון חימם את האווירה, עם עקיצה לווירג'יל ואן דייק מולו יתמודד בראשון. "אנשים מדברים עליו המון. כן, הוא בלם נהדר, אבל כבר עברתי אותו בדריבל. הוא נבחר לאחד משלושת השחקנים הטובים בעולם, אבל יש שחקני הגנה טובים ממנו לדעתי: טיאגו סילבה, מרקיניוס וסרחיו ראמוס", הכריז הברזילאי והוסיף: "כולם באנגליה שונאים את ליברפול".