אוהדי ליברפול אל תביטו. "לבטל את העונה"

ריו פרדיננד משוכנע: "אי אפשר להתפשר על בריאות השחקנים"

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הספורט העולמי בכלל והכדורגל בפרט נמצאים במצב שלא ידעו בשל מגפת הקורונה. הליגות המקומיות הוקפאו, כמו גם המפעלים האירופיים ויורו 2020 כבר נדחה בשנה. כעת, אנשי המפתח מנסים להבין כיצד יש לנהוג עם העונה הנוכחית שכמובן לא הגיעה לסיומה.

לדבריו של ריו פרדיננד, יש להכריז כי עונת 2019/20 בפרמייר ליג צריכה להתבטל, כאשר המשמעות ברורה: האליפות לא יכולה להינתן לליברפול, למרות פער 25 הנקודות שיש בידה על מנצ'סטר סיטי.

הקבוצה של יורגן קלופ הייתה רחוקה שני ניצחונות מאליפות ראשונה זה 30 שנה, אבל את פרדיננד זה לא מעניין. "אני חושב שיש לבטל את עונת הפרמייר ליג, פשוט לבטל אותה" אמר בלם העבר של מנצ'סטר יונייטד ונבחרת אנגליה. "אני יודע שהרבה אוהדי ליברפול יגידו 'ריו, זה רק בגלל שאתה אוהד יונייטד'. זו לא הסיבה. אני לא רואה דרך לסיים את העונה, מבלי להתפשר על הבריאות".

"גם אם ישחקו ללא קהל, עדיין יהיו שם שחקנים", המשיך. "הם לא נחשבים לחלק מהציבור? יש שחקנים שיהיו חולים, שאולי לא יבריאו בזמן או ידבקו בקורונה ממישהו. אחר כך זה יתפשט לשחקנים אחרים, אז זה לא פייר. זה לא מרגיש בסדר. יהיו גם אנשים באצטדיונים - אבטחה וכו'. זה שם את כולם בסיכון. צריך לשים את הכל בצד. זה עניין של חיים ומוות. כדורגל הוא לא כזה רציני כרגע. כולנו אוהבים כדורגל, אבל זה לא חיים ומוות. צריך לשים את בריאות האנשים לפני הכל".

פרדיננד נתן דוגמה ממשחק ליגת האלופות בין פ.ס.ז' לדורטמונד שנערך ללא קהל: "ראיתם כמה אנשים היו בחוץ? עכשיו דמיינו את ליברפול זוכה באליפות. אתם חושבים שהאוהדים, אחרי 30 שנה של כאב, ישבו בבית ויגידו 'יופי בחורים, כוס תה, קדימה, ברכות, יאללה לעונה הבאה?'. הם יהיו בחוץ, אני הייתי רוצה לצאת. אנשים יצאו החוצה ויחגגו כמו משוגעים, זה מה שהכדורגל עושה לך. הוא מוציא אמוציות ואנשים לפעמים מאבדים את עצמם. יהיה טיפשי לשים את האנשים בסיטואציה כזאת".

מעבר לתגובות