ארסן ונגר: "נהניתי לתפוס מרחק מהכדורגל"

צפו באקס ארסנל פותח את הלב: "לא אתנגד לחזור לאמן"

תגיות: ארסן ונגר

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחד המנג'רים המדוברים ביותר בעולם בעידן המודרני הוא ארסן ונגר. הצרפתי בן ה-69, שעמד על הקווים 22 שנים בשורות ארסנל ובקיץ 2018 סיים את תפקידו, דיבר היום (שלישי) בראיון נרחב לרשת של אל-ג'אזירה על ההפסקה שלקח מהכדורגל, על הרצון שלו לחזור לאמן יום אחד ועל המונדיאל בקטאר.

"אני עדיין לא יכול לחיות עם העובדה שאני לא אהיה יותר לעולם על הקווים. אני עשוי למצוא לעצמי משרת ביניים או משהו אחר באמצע. מה שאני רוצה בוודאות זה לשתף את מה שאני יודע ומה שלמדתי, כמה שאני יכול על המשחק. נהניתי לתפוס מרחק מהכדורגל, לא רציתי להתקרב שוב לכל הבלאגן והעומס. היה קצת קשה להגיד לו לכמה אנשים שהציעו לי לחזור. אני לא רוצה להרחיב על האופציות כי זה יפגע במאמנים שלקחו את התפקיד. לא רוצה שהם יחשבו שהם בחירה שנייה".

"הייתי צריך להמציא לעצמי חיים חדשים ולהיות כמה שיותר אופטימי. לפעמים יוצא שאתה נהיה מריר יותר כי אין לך יותר את המרץ הזה. אני שמח מאד ששרדתי את התקופה הזאת בצורה מאד חיובית. היה לי הרבה מזל שהובלתי מועדון במשך 22 שנים. אני שמח שהתנתקתי, הרגשתי במקום מסוים שנתתי מהלב והמוח שלי כמה שיכלתי כשהייתי שם. ועכשיו אני רואה בזה כמו לחנך ילדים, צריך לדעת לעזוב כדי שהם יצליחו בעתיד לבד".

"אני רואה את עצמי עובד במועדון אחר. היה לי כבר מספיק זמן מאז העבודה הקודמת שלי, לא אתנגד. זה יכול להיות מעניין, כי יש מדינות שמראות יכולות חדשות, כמו קטאר שזכתה בגביע אסיה. תמיד רציתי להיות במונדיאל. העבודה הכי טובה של המנג'ר היא איפה שיש את שחקני הכדורגל הטובים בעולם. ביקרתי בקטאר, יש להם הרבה מאד אמביציה כי הם רוצים שהמונדיאל הזה יהיה מיוחד. נראה שהם עומדים בזמנים, ויש גם יתרון שהכל קרוב והנבחרות לא צריכות לטוס ממקום למקום אלא להישאר במקום אחד".

מעבר לתגובות