אחרי שהתפטר מצ'ילה: סמפאולי המועמד המוביל לצ'לסי

דיווח: הארגנטיני בראש הרשימה של רומן אברמוביץ' לעונה הבאה

תגיות: צ'לסי

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

(וידאו: סמפאולי זוכה עם צ'ילה בקופה אמריקה)

חוס הידינק לקח את המושכות כמנג'ר צ'לסי עד תום העונה לאחר פיטוריו של ז'וזה מוריניו, אך בדומה לקדנציה שלו ב-2010, עושה רושם שההולנדי הוותיק לא ימשיך בבלוז מעבר לכך. על פי דיווחים באי הבריטי, המועמד המוביל למשרה החל מהעונה הבאה הוא חורחה סמפאולי, שהודיע אתמול (שלישי) על התפטרותו מנבחרת צ'ילה לאחר 4 שנים בתפקיד.

אם רומן אברמוביץ' אכן ירצה להחתים את סמפאולי בצ'לסי, הוא לא יצטרך להיפרד אפילו מאגורה לשם כך. בחוזהו של סמאפולי בהתאחדות הצ'ילאנית היה סעיף שחרור של 6 מיליון דולר. על מנת להתיר את ההסכם, הארגנטיני בן ה-55 שילם מכיסו, כשעל פי הפרסומים, הגיע לסיכום עם יו"ר ההתאחדות בסנטיאגו של פיצוי בסביבות חצי מיליון דולר. בין הצדדים נוצרה מתיחות לאחרונה, כשהמאמן טען ש"אינו מרגיש שמכבדים את עבודתו כמו בעבר".

יאמן לראשונה מחוץ לדרום אמריקה? (gettyimages)
יאמן לראשונה מחוץ לדרום אמריקה? (gettyimages)

כזכור, סמפאולי הוביל את צ'ילה בקיץ האחרון לזכייה ההיסטורית בקופה אמריקה, כששנה לפני כן, הנבחרת רשמה תחתיו קמפיין מרשים מאוד במונדיאל בברזיל, שם הגיעה עד שמינית הגמר והודה רק בפנדלים על ידי מארחת הטורניר לאחר שהשאירה מאחוריה את ספרד בשלב הבתים. בנוסף, היה מועמד לצידם של פפ גווארדיולה ולואיס אנריקה לתואר "מאמן השנה", בו זכה מאמן ברצלונה. אם הארגנטיני יקבל את התפקיד בצ'לסי, זאת תהיה הפעם הראשונה בקריירה שלו שיאמן מחוץ לדרום אמריקה.

כעת, אצל אלופת דרום אמריקה יחפשו מחליף לסמפאולי, כשעל פי דיווחים, מי שלא מעוניין בתפקיד הוא מנואל פלגריני, המנג'ר הצ'ילאני של מנצ'סטר סיטי, שעשוי לעזוב את הקבוצה בקיץ אם אכן תסכם עם גווארדיולה. עם מאמנה הקודם, צ'ילה פתחה את קמפיין מוקדמות מונדיאל 2018 בדרום אמריקה עם 7 נקודות אחרי 4 משחקים ומדורגת במקום החמישי.

פלגריני סרב לג'וב במולדתו (gettyimages)
פלגריני סרב לג'וב במולדתו (gettyimages)