סופר-פרמיירליג: סלטיק וריינג'רס יצטרפו?

יוזמה חדשה-ישנה עלתה בבריטניה בעקבות נפילת הסופר ליג. כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחרי נפילת הסופר ליג, בסקוטלנד מדווחים על יוזמה ישנה-חדשה. 6 קבוצות הפרמיירליג שקיוו לשחק בליגה החדשה, דוחפות לכך שסלטיק וריינג'רס יצטרפו לליגה האנגלית המחוזקת. בסאן הסקוטי טוענים הבוקר (חמישי) כי מהלך כזה יזכה לתמיכה של שתי המוערבות, ריינג'רס וסלטיק, וכמובן פיפ"א, אופ"א וממשלת בריטניה.

עבור הג'רס והבויס מדובר בשדרוג כלכלי מדהים והם יוכלו להנות מהעוגה הפיננסית הגדולה שמציעה הפרמיירליג בעקבות הפופולריות שלה והסכמי זכויות השידור הגבוהים, כמו גם הכסף שיגיע מנותני חסויות.

אחד מנציגי המועדונים האנגלים אמר: "גם אם הסופרליג לא תתרחש, אנחנו מרגישים כי הפרמיירליג צריכה לעבור שינוי והתקדמות. הגיע הזמן שנפתח את הליגה לסלטיק וריינג'רס. זה הגיוני לכולם".

מעבר לתכנית לכלול את שתי הקבוצות של האולד פירם בליגה, רעיון אחד שהוצע הוא לסיים את העונה בשיטת פלייאוף עבור הארבע הראשונות כפי שנהוג במשחקי הראגבי. הצעה אחרת מדברת על הקטנת הליגה מ-20 ל-18 קבוצות בפרמיירליג.

סלטיק וריינג'רס הם לא רק שנים מהמועדונים המעוטרים בכדורגל העולמי, אלא נהנות גם מבסיס אוהדים רחב בבריטניה ומחוצה לה. בסלטיק פארק יש 60,411 מקומות ישיבה וזהו האצטדיון הרביעי בגודלו בממלכה. באייברוקס נכנסים 50,817 והוא האצטדיון התשיעי בגודלו בממלכה.

בקרוב בפרמיירליג? סלטיק ורייהג'רס (getty)
בקרוב בפרמיירליג? סלטיק ורייהג'רס (getty)
מעבר לתגובות