"המייקל ג'ורדן": הלילה ההיסטורי של פטריק מהומס

צפו. כוכב הצ`יפס זכה ב-MVP הסופרבול בפעם השלישית והצטרף לרשימה יחד עם מונטנה ובריידי. ביל סימונס: "הוא מחכה לבריידי בפינה". בארה"ב שיבחו: "ייכנס לריקוד האחרון שלו"

תגיות: פטריק מהומס

מערכת אתר ערוץ הספורט
שנה גודל פונט א א א א

פטריק מהומס נכנס להיסטוריה. הקוורטרבק של הצ`יפס הוביל הלילה (בין ראשון לשני) את קבוצתו לניצחון בסופרבול ה-58, 22:25 על סן פרנסיסקו פורטי ניינרס, אחרי עונה לא פשוטה. זה הסופרבול השלישי בו מהומס זכה, והשלישי בו נבחר ל-MVP.

בכך מהומס הצטרף לרשימה מצומצמת מאוד של שחקנים שזכו שלוש פעמים בתואר, יחד עם ג`ו מונטנה וטום בריידי. הוא הראשון שזוכה בפרס פעמיים ברציפות אי פעם, כאשר גם מונטנה ובריידי - בשנים בהן הקבוצות שלהם זכו ברציפות - לא עשו כן.

ביל סימונס, פרשן הרינגר, הודה בעצמו ש"מהומס מגיע לפינה של בריידי" ויכול להדיח את הגדול אי פעם. מדובר בריפיט הראשון מאז 2004 ו-2005, הישג של בריידי והפטריוטס, שעשו זאת ככל הנראה עם קבוצה טובה יותר מזאת של הצ`יפס. השדר טוני רומו צעק בהתרגשות בסיום המשחק כי מהומס הוא "הטוב מכולם, הסטנדרט. הוא המייקל ג`ורדן".

"זאת הייתה הקבוצה הגרועה ביותר של מהומס והיא זכתה בסופרבול אחרי הדרך הכי קשה שיש. בהצלחה לכולם", המשיך קווין קלארק מ-ESPN. "זה יהיה מהלך שייכנס לריקוד האחרון שלו בעוד 15 שנה מהיום", טענו האוהדים.

"קנזס סיטי צ`יפס ביססה את עצמה כשושלת", המשיכו באתלטיק. "קאמבק גדול שהוביל פטריק מהומס, משחק אגדי נוסף שלו. הוא וטרוי אייקמן הקוורטרבקים יחידים שזכו שלוש פעמים בסופרבול לפני גיל 30". הצ`יפס ינסו לזכות בפעם הרביעית, ומהומס ימשיך לטפס לעבר הנצח.

"אלה היו ניצחונות החוץ הראשונים בקריירה של מהומס. הוא עבר הרבה עונה, כל הצ`יפס עברו הרבה העונה, וזאת אולי הייתה האליפות הקשה ביותר שלהם. רעשי הרקע לא הפריעו, מהומס עשה את מה שהוא עושה הכי טוב", חתמו באתלטיק.

הישג ענק (Getty)
הישג ענק (Getty)