ישראל חתמה את הסילבר ליג עם ניצחון

השיגה 0:3 על לוקסמבורג וסיימה את דרכה בתחרות

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(צילום: CEV)
(צילום: CEV)
תחילת כתבה

במשחקה האחרון שלה במסגרת טורניר הסילבר ליג 2021, התמודדה נבחרת הנשים בכדורעף הערב (ראשון) במריבור, סלובניה, מול נבחרת לוקסמבורג. לאחר המשחק הצמוד מולה בשבוע שעבר, קיוו בנבחרת כי היכולת המעודדת במשחקים השבוע יכריעו את המשחק לטובתה באופן קל יותר, ואכן הבנות בכחול-לבן והמאמן גל גלילי לא אכזבו עם 0:3.

ישראל - לוקסמבורג 0:3 (23:25, 16:25, 13:25)
פתיחת משחק מהוססת מצד שתי הקבוצות הובילו אותן לאמצע המערכה כאשר הן צמודות יחסית. כניסתה של גל לנדר למכת הפתיחה אפשרה לנבחרת לברוח ל-15:20, אך הלוקסמבורגיות ידעו לצמצם. הנחתה נהדרת של פולינה מליק, "מלכת השערים" במחנה הישראלי, סגרה את המערכה הראשונה לטובת ישראל.

במערכה השנייה הצליחה ישראל לבסס יתרון עם תחילתה ואף להגדילו בהמשך. אורן אבוטבול, בהופעת בכורה בטורניר, החליפה את מליק ותרמה את שלה. ישראל לקחה בביטחון את המערכה השנייה. המערכה השלישית התנהלה בשליטה ישראלית למרות יתרון 5:2 של לוקסמבורג בפתיחה. גם המחליפות הספיקו להיכנס ולייצר נקודות בדרך לניצחון חלק במשחק כולו.

הנבחרת סיימה במקום השלישי את הטורניר עם שני ניצחונות וארבעה הפסדים, וסיפקה את הציפיות לצוות המקצועי. יש לציין שנבחרת זו מורכבת משחקניות צעירות בתחילת דרכן הבינלאומית. המאמן גל גלילי סיכם: "הנבחרת סיימה חודש של 12 משחקים בינלאומיים בשני טורנירים שונים. בסה"כ התנסות טובה מאוד לשחקניות ובעתיד נרצה לראות גם תוצאות טובות יותר. בסוף השבוע האחרון היה שיפור ביכולת, אבל עדיין יש הרבה עבודה לעשות. ניקח בארץ כמה ימים של חופש ונחזור לתקופה של אימוני קיץ שחשובים מאוד להמשך ההתקדמות של השחקניות הצעירות".

פולינה מליק הובילה שוב את הנבחרת עם 19 נקודות ב-46% הצלחה. יאל בנימין וטלי הקס תרמו 13 ו-10 בהתאמה. קט זילברמן הובילה את הקבלה הישראלית עם 61% קבלה חיובית.