גמר הכדורעף: 0:3 למכבי ת"א על מטה אשר

הצהובים ניצחו במשחק החוזר, ופתחו את הסדרה ברגל ימין

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)
תחילת כתבה

לאחר שמכבי ת"א כבר הוליכה 0:2, אך המשחק הראשון בסדרת גמר הכדורעף פוצץ לפני ארבעה ימים, הצהובים השלימו את העבודה הערב (שישי) וניצחו 0:3 את הפועל מטה אשר/עכו. בעקבות כך מכבי ת"א עלתה ל-0:1 בסדרה, כאשר המפגש הבא יתקיים בהיכל הספורט נעמן ביום שלישי - 20.4.

מכבי תל אביב - הפועל מטה אשר/עכו 0:3 (18:25, 23:25, 20:25)
לאחר פתיחה מאוזנת במערכה הראשונה נטלו שחקני מכבי תל אביב את היוזמה ועלו בעזרת מכות פתיחה טובות של אנסינג ליתרון 2:8,  מטה אשר בעיקר בעזרת נביאדובסקי הצליחה לצמצם ל-9:12, אבל הצהובים מתל אביב המשיכו לשמור על הפער הקטן שיצרו עד סיום המערכה אותה ניצחו.

את המערכה השנייה פתחו שחקני מטה אשר בצורה טובה ביותר מאשר את הראשונה ועלו ליתרון מהיר של 1:4, במצב של 4:7 למטה אשר התעוררו השחקנים של גל גלילי מתל אביב ועשו שש נקודות רצופות הרבה בזכותו של גיא גניס. מכבי תל אביב המשיכה לבסס ולהגדיל את היתרון שהגיע ל-10:15, ולאחר מכן 17:22, מטה אשר עוד צמצמה לקראת סיום המערכה ל-24:23 אבל שחקני מכבי תל אביב הראו אופי וניצחו את המערכה.

המערכה השלישית נפתחה בבליץ של שחקני מכבי תל אביב שוב עם מכות פתיחה מצוינות של אנסינג שהעלו את מכבי תל אביב ליתרון 1:6 ו-4:10, מכבי תל אביב הוסיפה לשלוט במערכה כשלשחקנים של נועם כץ מאמן מטה אשר לא ממש הייתה תשובה.

(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)

סטיסטיקה
קייל אנסינג (53% בהתקפה, חסימה ו-3 אייסים) הוביל את מכבי ת"א עם 20 נקודות, אחריו יינרי ביל (36% בקבלה, 57% בהתקפה) עם 13 נקודות. אחוז הקבלה של הקבוצה 40%, ואחוז ההתקפה 48%, חסמו 9 כדורים, השיגו 5 אייסים וסיימו עם 12 טעויות כלליות במשחק (7 בסרב ו-5 בהתקפה).
עידו דוד (53% בהתקפה, חסימה אחת) הוביל את הפועל מטה אשר/עכו עם 18 נקודות, אחריו סטס נביאדומסקי (43% בקבלה, 43% בהתקפה) עם 12 נקודות. הקבוצה סיימה עם 39% בקבלה ו- 47% בהתקפה, חסמו 5 כדורים וביצעו 24 טעויות כלליות במשחק (10 בסרב, 5 בקבלה ו-9 בהתקפה).

גל גלילי, מאמן מכבי תל אביב אמר בסיום: "ניצחון כמובן חשוב מבחינתנו במשחק קשה מאוד - עם הרבה אמוציות גם על המגרש וגם בחוץ - בגלל כל מה שקרה השבוע. אני שמח שהחבר'ה ידעו להתעלות בנקודות החשובות ואנחנו מצפים לנוח יום אחד וממחר להתכונן למשחק הבא בסדרה שאנחנו מצפים שתהיה ארוכה מול קבוצה טובה מאוד, אנחנו שמחים על הניצחון".

נועם כץ, מאמן הפועל מטה אשר מסר: "כל הכבוד למכבי תל אביב על הניצחון, אנחנו נתנו רגעים טובים רק אחרי שנתנו למכבי תל אביב לפתוח פער, בדרך כלל בפתיחת המערכות, ורדפנו אחריהם כל המשחק, על מנת לעשות משהו בסדרה, אנחנו צריכים להיות טובים יותר בתחילת המערכות ולקחת את היוזמה ואני מקווה שנעשה את זה במשחק הבא".

(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)
מעבר לתגובות