השחייה הישראלית שבה להתחרות, טומרקין בלט

השחיין סיים ראשון ב-200 מעורב בווינגייט. כל התוצאות פה

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

תחרות השחייה הראשונה מאז היציאה מהסגר ננעלה היום (שבת) בבריכה הלאומית במכון וינגייט, עם המחזור השני של הליגה לנוער ובוגרים (שלושה חודשים אחרי המחזור הראשון). כ-650 שחייניות ושחיינים חולקו לארבע קפסולות שונות וסיפקו לא מעט זמנים מהירים, במיוחד ביחס לתקופה זו של העונה.

הקרב המרתק התמידי ב-200 מעורב אישי, אשר ילווה אותנו עד טוקיו, הוכרע הפעם לטובתו של יעקב טומרקין. הפיינליסט האולימפי קבע 2:03.77 דקות, והקדים את גל כהן גרומי ורון פולונסקי. התוצאה האיכותית של סוף השבוע הגיעה ממיכאל לייטרובסקי, אשר ניצח את ה-50 גב עם 25.55 שניות והקדים את יהונתן קופלב ב-4 עשיריות. גם בר סולובייצ'יק סיפק תוצאה מהירה ב-400 חופשי, אותו ניצח בזמן של 3:54.57 דקות.

אצל הנשים, התוצאה האיכותית של המחזור שייכת לזוהר שיקלר, אשר ניצחה את ה-50 חופשי בזמן של 25.80 שניות וממשיכה להראות יציבות. לאה פולונסקי רשמה ניצחון כפול ב-200 מעורב אישי (2:19.41 דקות) וב-100 פרפר (1:02.57 דקות) ואביב ברזלי ניצחה את ה-50 גב עם 29.62 שניות, קרוב לשיאה האישי.

לצד התחרות, מתחילה בימים אלו נבחרת ישראל מחנה אימונים נוסף בטנריף, לאחר השלמת החיסון השני של כל השחייניות והשחיינים בגיל המתאים. את המחנה יובילו יועץ העל של האיגוד ומאמן מרכז המצוינות בסן דייגו דייויד מארש, מאמן הנבחרת לוקה גברילו, עוזר מאמן הנבחרת ומאמן מרכז המצוינות בווינגייט אהוד סגל, ומאמן מכבי חיפה חנן שטרלינג. לצד הנבחרת יתאמנו גם שחייניות ושחיינים מנבחרות בכירות נוספות, אשר יבטיחו מחנה ברמה גבוהה במיוחד. בסיומו, עתידה הנבחרת לטוס לשבדיה ולהתחרות באליפות שטוקהולם הפתוחה.

מעבר לתגובות