צפו: בלסינג אפריפה קיבל את מדליית הזהב

אחרי שרשם תוצאה היסטורית בקנה מידה עולמי של 19.96 שניות בדרך לזכייה באליפות העולם עד גיל 20 ב-200 מטר, האצן הישראלי בן ה-18 קיבל את הכבוד הראוי לו על אדמת קולומביה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

היממה הגדולה בחייו של בלסינג אפריפה. פחות מ-24 שעות אחרי שעשה היסטוריה והפך לאלוף העולם עד גיל 20 בריצת 200 מטר כשעצר את השעון על 19.96 שניות, אפריפה בן ה-18 זכה לכבוד הראוי לו בטקס קבלת המדליות על אדמת קולומביה, בו קיבל את הזהב לצלילי "התקווה". צפו בנגן למעלה >>>

עם 19.96 שניות הפך אפריפה לרץ הרביעי בהיסטוריה שיורד מ-20 שניות בריצה הזאת עד גיל 20, אחרי אריון נייטון, אוסיין בולט האגדי וטבוגו. אגב, תוצאה כזו בחודש הקודם באליפות העולם לבוגרים ביוג'ין, היתה מעניקה לו מקום שישי בגמר, היפותטית כמובן.

האצן הישראלי, ששבר את השיא הישראלי שלוש פעמים במהלך התחרות, יראה את עצמו מועמד לזכות במדליה באליפות אירופה לבוגרים שתתקיים החודש במינכן. בתקווה שירשום עוד פרק מופלא בעליה המטאורית שלו בעולם האתלטיקה.

אפריפה. גיבור היום (איגוד האתלטיקה)
אפריפה. גיבור היום (איגוד האתלטיקה)
עם הזהב והדגל (איגוד האתלטיקה)
עם הזהב והדגל (איגוד האתלטיקה)
19.96 שניות. בלתי נתפס (איגוד האתלטיקה)
19.96 שניות. בלתי נתפס (איגוד האתלטיקה)

אפריפה זכה למחמאות רבות בעולם. "הוא פשוט הדהים את טבוגו", נכתב ב'רויטרס', "טבוגו היה פייבוריט והושווה ליוסיין בולט, אבל זה נמחק על ידי אפריפה אחרי גמר מדהים". כתב אחר הגדיר אותו כ"אגדה מארץ אחרת".

האצן עצמו התייחס: "זה המרוץ הטוב ביותר שלי בחיים, אני אסיר תודה על ההופעה. אין לי מילים, אני ממש מתרגש. זה היה החלום שלי, אני שמח שהוא התגשם, אני מאוד מאושר. לרדת מ-20 שניות זה עולם אחר, חלום שנהפך למציאות".

היסטורי (JOAQUIN SARMIENTO/AFP via Getty Images)
היסטורי (JOAQUIN SARMIENTO/AFP via Getty Images)
מעבר לתגובות