אליפות ישראל באתלטיקה תיפתח בשבוע הבא

כמו כן, נחנך האצטדיון המחודש בגבעת רם. מיננקו: "רוצה לשפר את התוצאה"

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )

אליפות ישראל באתלטיקה תתקיים בתחילת השבוע הבא (בימים ראשון ושני) באיצטדיון המחודש בגבעת רם בירושלים. האיצטדיון עבר שיפוץ מאסיבי בסכום של כ-80 מיליון שקלים בעיקר עבור אליפות אירופה לקדטים שתתקיים באיצטדיון בתחילת חודש יולי, ועוד לפני כן אליפות ישראל, שנערכת באופן מסורתי באיצטדיון הדר יוסף, הועתקה לירושלים כדי לערוך חזרה גנרלית לאיצטדיון.

היום (רביעי) נערך טקס חניכת האיצטדיון וכן מסיבת עיתונאים לפני אליפות ישראל. עמי ברן, יו"ר איגוד האתלטיקה פתח ואמר: "זאת לא היתה משימה קלה להביא את אליפות אירופה לקדטים . יחד עם אליפות ישראל האירועים האלו יהיו דחיפה לאתלטיקה הישראלית".

רוגל נחום היועץ המקצועי של האיגוד סיפר: "יש משהו מרענן ומחדש לספורטאים להתחרות בירושלים. אני חושב שזו הפעם השנייה רק שאליפות ישראל נערכת בירושלים, לי לא יצא להתחרות כאן בתור ספורטאי. זה קצת כמו להתחרות בחו"ל, הספורטאים יגיעו עם תחושה שונה בלב ואני מקווה שזה ירים אותם עוד".

"זאת התחרות הכי חשובה בישראל השנה לספורטאים שלנו שמתכוננים לאליפות העולם, לאליפות אירופה במינכן בדיוק חמישים שנה לרצח הי"א ובלסינג גם נאבק על הקריטריון לאליפות העולם לנוער. לא פשוט לספורטאים שלנו להיכנס לתחרויות בעולם ולכן מאוד חשוב שבאליפות ישראל יהיו תוצאות טובות גם לדירוג העולמי, שיכול להכניס לתחרויות הבינלאומיות". 

חנה מיננקו, שיאנית ישראל בקפיצה משולשת שסיימה במקום השישי במשחקים האולימפיים בטוקיו סיפרה: "אני התאמנתי כרגיל אחרי טוקיו, עובדת קשה. הייתה לי פציעה קטנה, חסרות לי  תחרויות קצת השנה . אני רוצה לשפר את תוצאה השנה שלי באליפות ישראל,  כשבראש שלי אליפות העולם". 

דיאנה וייסמן, שיאנית ישראל ב-100 מטר הוסיפה: "אני מאוד מאוד מתרגשת להיות בירושלים, אליפות ישראל בעיר בירה שלנו זה משהו מרגש מאוד. חשוב מאוד שיהיה הרבה קהל, אנחנו צריכים את זה בשביל לעשות שיאים. מתחרות לתחרות אני מנסה להשתפר ולהשתפר, מנסה ללמוד עוד ועוד כדי להגיע לתחרויות הבינלאומיות בכושר הכי טוב שלי"

האצן בלסינג אפריפה, שיאן ישראל ב-200 מטר שפרץ לתודעה באליפות ישראל בדיוק לפני שנתיים ציין: "אני בא בלי הרבה ציפיות לאליפות ישראל, רוצה לבוא בשקט שלי. זו פעם ראשונה שלי להתחרות פה בירושלים, מבחינתי זה משהו רוחני, משהו גדול, כבוד גדול להיות פה". 

הקופץ לגובה יונתן קפיטולניק, אלוף העולם לנוער סיפר: "התחרות כאן  נורא גדולה, יהיה מרגש להתחרות גם עם כל האווירה . אני עוד נלחם על הקריטריונים לאליפות העולם. עם קהל זה ייתן לי פוש לעשות תוצאות טובות ולהתמודד עם לחצים  . בוגרים זה נורא שונה מנערים, לכולם שם יש ניסיון זה לא משהו פשוט להיכנס אליו".

"אני לא יודע לתת הבטחות מה יהיה, רוצה לעשות את הכי טוב שאני יכול. אני לא מייחס חשיבות לכל הציפיות והלחץ מסביב, אניי ממשיך להתאמן כמו שהתאמנתי עד עכשיו זה הוכיח את עצמו".

מעבר לתגובות