שתי מדליות זהב ושיא ישראלי לעדן פינקלשטיין

אליפות הבלקן לנוער באולם: האתלטית בת ה-18 ניצחה בקפיצה לרוחק ובריצה ל-60 מטר

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
פינקלשטיין. רק שתמשיך ככה (צילום: טיבור יגר)
פינקלשטיין. רק שתמשיך ככה (צילום: טיבור יגר)
תחילת כתבה

עדן פינקלשטיין ממכבי תל אביב רשמה הערב (ראשון) הישג מצוין וזכתה בשתי מדליות זהב באליפות מדינות הבלקן לנוער באולם באיסטנבול. פינקלשטיין קבעה תוצאה מרשימה כשקפצה 6.32 מ' לרוחק וזכתה במדליית הזהב.

התוצאה של חניכתו של רוגל נחום, שתחגוג בעוד חודשיים את יום הולדתה ה-19, מהווה שיא ישראלי לנשים באולם (שיפור של 12 ס"מ לשיא אותו קבעה חנה מיננקו לפני כשבועיים), שיא ישראלי לנשים מתחת לגיל 23 (שיפור של 7 ס"מ לשיאה של רותם בטאט מ-2008), שיא ישראלי לנערות (שיפור של 15 ס"מ לשיאה בן ה-21 של יעל פלד), שיפור של 34 ס"מ לשיאה וטיפוס למקום הרביעי בכל הזמנים. התוצאה הזו מהווה גם קריטריון לאליפויות אירופה 2019 לנשים מתחת לגיל 23 ולנערות. פינקלשטיין זכתה בזהב גם בספרינט ל-60 מ' עם תוצאה של 7.62 שניות.

מיכל טוקר ממכבי תל-אביב זכתה במדליית כסף בתחרות הקפיצה במוט עם תוצאה של 3.80 מ'. כזכור, חניכתו של רומן קוגן קבעה בשבת שעברה את שיאה האישי (3.81 מ') והערב היא על הפודיום של אליפות הבלקן לנוער באולם, בה משתתפים נציגים ונציגות מ-13 מדינות, בהן מעצמות אתלטיקה אירופאיות כיוון, אוקראינה, רומניה, טורקיה, סלובניה ובולגריה.

מוחמד אבו ענזה מאתלטי הנגב רץ 400 מ' בתוצאה 50.46 שניות ודורג במקום ה-11 הכללי. אביב קופלר ממכבי תל אביב פסל בזינוק בגמר, אחרי שעלה אליו מהמקום השמיני במוקדמות עם 7.12 שניות.

תוצאה טובה משל מיננקו. פינקלשטיין (צילום: טיבור יגר)
תוצאה טובה משל מיננקו. פינקלשטיין (צילום: טיבור יגר)
הוסף תגובה