הצגה נוספת לכפר קאסם, הפסד דרמטי לנתניה

צפו בתקצירים: ניצחונות לכרמיאל, בית"ר, חדרה וראש העין

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

המחזור השלישי והמרתק של ליגת בנק יהב בכדורגל חופים עמד בסימן של התבהרות התמונה לקראת שלב ההכרעות. הצופים שהגיעו נהנו ממזג אוויר נפלא, כדורגל קצבי והמון גולים.

בני כפר קאסם - א.פ. חולון 4:8
מפגש הקצוות בין אחת הקבוצות החזקות ביותר מול זו שלא השיגה ניצחון עד כה מחולון, נגמר במשחק רב שערים, בו הצליחה כפר קאסם לשמר את העליונות שלה בניצחון משכנע. דווקא חולון עלו ראשונים על הלוח עם שער של אלון זבולון בדקה הראשונה בבעיטה מהאוויר, אבל הצגה של כפר קאסם בשער מרחוק של "המשוט" אגברייה בדקה ה-14 וצמד מדהים של יתים עאמר בדקות ה-15 (סיבוב על מגן) וה-16 (מספרת), ביססו את היתרון עבור כפר קאסם.

צמד שערים של אלון זבולון בדקה ה-17 ובדקה ה-18 איזנו את התוצאה, ועוד שער של בר צברי בדקה ה-19, החזירו את היתרון לסגולים מחולון. אך מכאן החלה הצגה של חניכיו של מאמון עאמר עם שוויון מהיר בדקה ה-20 של נור סרסור. בעיטת ריבאונד של חליל פריז מהמשקוף בדקה ה-22 החזירו את היתרון לכפר קאסם. בדקה ה-25 חמאה ג'ברין בעט בסיבוב והתוצאה כבר 4:6. בדקה ה-27, אדיר דנין בבעיטה מדויקת כבר מגדיל את הפער ואקורד הסיום שייך לזובורובסקי, שחתם את התוצאה בדקה האחרונה של המשחק.

הפועל כרמיאל - הפועל אשקלון 3:4
כרמיאל עלתה למשחק נחושה לרשום ניצחון שני ברצף והצליחה במאמץ רב לגייס את הנקודות החשובות לה כל-כך. כבר בדקה הראשונה דייק צברי מבעיטת פנדל והעלה את כרמיאל על לוח התוצאות. אשקלון הגיבה בשער מעולה של דקל מלכה בדקה ה-11, כאשר קוגן משלים מהפך, עם שער ממגרש שלם בדקה ה-19. בדקה ה-24 זה כבר היה נראה כמו ניצחון לחניכיו של ברוך דגו, כאשר דניאל טסאו, מעלה את הכחולים מאשקלון ליתרון 1:3. אבל חניכיו העיקשים של נמרוד קוסטיקה (עוזרו של קובי רפואה מאמן הפועל ת"א) הראו נחישות מה היא. צמד של הקפטן שרון גורמזנו, ברגל (28) ובראש (30), איזנו את התוצאה עבור כרמיאל. בדקה ה-34, חתם ציון אזולאי את המשחק עם שער בבעיטה בסיבוב על המגן, שקבע כי הנקודות יצפינו לכרמיאל.

בית"ר ירושלים - בני יהודה 2:5
הקבוצה מהבירה ממשיכה להציג כדורגל מהנה, ולאחר שכמעט והצליחה להדהים את כפר קאסם במחזור הקודם, הצליחה לאסוף את שלוש הנקודות. המשחק התעלה לרמה גבוה ואופיין בכדורגל קצבי ומרתק. ראשונים עלו על הלוח החניכים מהשכונה, עם שער של גרכיאל בדקה השנייה. שלום אדרי הצליח לאזן את התוצאה בדקה הרביעית, וצמד של איתי בר דוד בדקה ה-13 ומספרת בדקה ה-15, ביססו את היתרון של הצהובים-שחורים. אלירן מגול הוותיק הצליח להחזיר את בני יהודה לעניינים עם שער מצמק בדקה ה-20, אך ערן סספורטס בבעיטת פאלש (27) ושער מרחוק של שלום אדרי (32), העבירו את מלוא הנקודות לחניכו של שמוליק לוי מהבירה.

הפועל חדרה - הפועל פ"ת 2:3
חניכיו של צחי אילוז הגיעו במטרה לנסות ולייצר את שלושת הנקודות הראשונות שלהם מאז תחילת המפעל, אך מצאו מולם את הקבוצה הנחושה מחדרה. המשחק נפתח בשער של מיכאל קירטבה בדקה ה-13 בבעיטה נאה לפינת השער. בדקה ה-21, בעט צחי אילוז בסיבוב על המגן שער יפהפה, כאשר בדקה ה-27 הצליח מוחמד הודי לכבוש שער במספרת לקבוצה מאם המושבות ולהפוך את התוצאה. שער שיוויון מהיר לאחר דקה של עדן בן-מנשה, החזיר את הצבע ללחיים של החדרתיים. את שער הניצחון לחדרה כבש בדקה ה-33 נמרוד מכאני בבעיטת מספרת מאוזנת וקבע את הניצחון של הצפוניים מחדרה.

עירוני ראש העין - ת"א 3:3 (3:4)
משחק מרתק שהוכרע רק לאחר דו-קרב פנדלים. ניסן רביבו העלה בבעיטה מרחוק את ראש העין ליתרון בדקה השביעית, אך כבר בדקה העשירית איזן אורן יחזקאל את התוצאה עבור התל-אביבים בבעיטה חופשית. נגיחה מדויקת של רז עמיר ממסירה מוצלחת של השוער בדקה ה-19 סימנה ריח של מהפך לת"א. אך שער נפלא מבעיטה חופשית של פביו קוסטה לרשתו של אינוגבה בדקה ה-31, ועוד בעיטה מרחוק של כריסטיאן מרטינז בדקה ה-34 הפכו את התוצאה לטובת ראש העין. רגע לפני השריקה של השופט, הצליח ריף פרץ, לאזן את התוצאה, תוך שהוא דוחק את הכדור לרשת ממסירה מבעיטת קרן לתל-אביבים. לאחר ההארכה ניגשו הקבוצות לבעיות פנדל ורק קוסטה הצליח לכבוש עבור ראש העין את פנדל הניצחון.

מכבי נתניה - באר שבע 5:5 (6:5)
באר שבע ממשיכה להיות המרענן הרשמי של הליגה, עם ניצחון חשוב על האלופה הגאה, שקיבלה בחזרה את מאמנה האהוב לירון פרטוק, ששב לאחר תום השבעה על מות אביו. ב"ש פתחה בסערה עם צמד של השחקן הזר פיליפו בדקה השביעית והאחת עשרה, כאשר עבור הנתנייתים צמצם קררה בדקה ה-10. בדקה ה-16, הזר היפני גוטו המשיך בנגיחה בעיטת יעף של השוער. הברזילאי של נתניה, אברטון, השיב בשער אדיר משלו כעבור דקה, והחזיר את הצבע ללחיי היהלומים. בדקה ה-25 השער של המחזור, כאשר השוער גבאי משליך את הכדור לפינה השמאלית וקררה התרומם למספרת בתנועה לפינה הימנית הרחוקה, שער מרהיב.

בדקה ה-25, הצליח פיליפו להשתלט על ריבאונד מבעיטה של אביתר אילוז לשער נתניה, ולהעלות את הדרומיים ליתרון 3:4. בן בריגה הצליח בבעיטה מרחוק לאזן ל-4:4, אך שער מיידי של מתן כהן העלה שוב את האדומים ליתרון של 4:5. הזר הנפלא של נתניה, פראן, הצליח להשוות בבעיטה מרחוק ולשלוח את הקבוצות להארכה. פיליפו הצליח להשתלט על ריבאונד מבעיטה שלו ולדחוק את שער הזהב של הבאר-שבעים ולחתום את המשחק בניצחון 5:6 בשער זהב לאורחים מהדרום.

ניצחון דרמטי לב"ש (צילום באדיבות סטראבו)
ניצחון דרמטי לב"ש (צילום באדיבות סטראבו)

 

 

 

מעבר לתגובות