נבחרת הנוער הובסה בצרפת ולא עלתה ליורו

צפו: ישראל סיימה שנייה בבית אחרי 3:0 כואב במחזור האחרון

תגיות: נבחרת הנוער

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

זה לא היה כוחות. נבחרת הנוער של ישראל, שעשתה קמפיין מצוין והיתה זקוקה לנקודה בלבד במחזור האחרון, פגשה נבחרת צרפתית עדיפה בהרבה, והובסה היום (שלישי) 3:0 מול החבורה של לואיס רושל. יאסין אדלי, שארל אבי וז'אן מרסלין כבשו את השערים לנבחרת הטריקולור, שסיימה ראשונה בבית המוקדמות ותעפיל אוטומטית לאליפות אירופה עד גיל 19, שתיערך בקיץ בארמניה. ישראל סיימה רק במקום השני, ותצפה בטורניר מהבית.

למרות ההדחה, זה היה טורניר מצוין של נבחרת הנוער, אחרי שני ניצחונות מול שוויץ (0:3) ופולין (0:1), אבל חניכיו של ניר לוין יחושו בוודאי החמצה לאחר שתיקו היה מספיק להם כדי לעשות היסטוריה, ולהעפיל ליורו לראשונה מאז 2014. אז הגיעה להישג עם אלי אוחנה על הקווים.

הצרפתים פתחו בשליטה מוחלטת, כשהנבחרת הישראלית בעיקר מחכה מאחור ומנסה לעקוץ בהתקפות מתפרצות. בדקה ה-8 נרשמה הזדמנות ראשונה לטריקולור, כאשר הגבהה של פייר קאלולו מצד ימין, מצאה את הרגל של מלווין באר, אבל הכדור שלו הלך רחוק מהמסגרת של דניאל פרץ.

בדקה ה-12, שער ראשון למקומיים: יאסין אדלי הגיע לעוד הגבהה מצוינת של פייר קאלולו ונגח מקרוב לרשת. צרפת עולה ליתרון 0:1. שלוש דקות לאחר מכן, הנבחרת שלנו הגיעה להזדמנות ראשונה, כאשר מוחמד כנעאן בעט מקרוב, הכדור התגלגל וכמעט נכנס, אבל הרחקה של קאלולו מהקו מנעה שער שוויון ישראלי.

ככל שהזמן עבר, הצרפתים המשיכו לשלוט במשחק באופן טוטאלי. בדקה ה-26 היה זה כובש השער, יאסין אדלי, שבעט מצוין מרחוק אבל גבוה מעל המסגרת. המחצית הסתיימה ביתרון של שער על לוח התוצאות, וביתרון גדול עוד יותר ברמת המשחק.

נפרדו מקמפיין מצוין. נבחרת הנוער
נפרדו מקמפיין מצוין. נבחרת הנוער

המחצית השנייה החלה כמו האחרונה שהסתיימה, ושתי דקות בתוך החצי השני אדלי בעט חזק ישר לידיים של פרץ. בדקה ה-53 אחרי זמן רב, מצב ראשון לישראל כשרועי לוי בעט מ-16 מטרים אלכסונית ובאיץ' קלט. שתי דקות אחר כך, עומאר סולה קיבל הזדמנות נהדרת בתוך הרחבה כשהשתחרר ושלח כדור החוצה.

בדקה ה-56 הצליחה הנבחרת המקומית להכפיל את היתרון: שארל אבי, שחקנה של סנט אטיין, הבקיע מבישול של יאסין אדלי. בדקה ה-78 המשחק הוכרע באופן סופי, כשז'אן מרסלן המחליף קיבל כדור חופשי וכבש בקלילות. בישול שני לאדלי, המצטיין בשורות הנבחרת המקומית, ובסיום 0:3 לצרפת שעולה ליורו. ישראל בחוץ.

הרכב הנבחרת: דניאל פרץ, רועי הרמן (מור אדרי/63), אלון שטרוזברג, אור בלוריאן, גיל כהן, עדן קארצב, מוחמד כנעאן (יואב הופמייסטר/72), עילאי אלמקייס, רועי לוי (תמיר גלזר/85), שאדי מסארווה (בר ארד/63), תומר מכלוף (ליאל עבדה/72).

נבחרת ישראלית נוספת שסיימה את דרכה במוקדמות אליפות אירופה היא נבחרת הנערים (עד גיל 17), שהפסידה היום 2:0 להולנד. הנבחרת של גדי ברומר איבדה סופית כל סיכוי להעפיל ליורו, והמשחק הבא שלה מול צפון אירלנד בשבת יהיה על המקום השלישי בבית.

(צילום: ההתאחדות לכדורגל)
(צילום: ההתאחדות לכדורגל)
מעבר לתגובות