"בושה ברזילאית": המתקפה של ארגנטינה

התחושות הקשות בחדר ההלבשה אחרי הירידה מכר הדשא, עתידם של ארבעת השחקנים וכיצד התאחדות הסלסאו תגן על עצמה? בכלי התקשורת שפכו אור על הפרשיה המבישה בסאו פאולו

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
מסי וניימאר. מי אחראי על הבלאגן? (GETTY)
מסי וניימאר. מי אחראי על הבלאגן? (GETTY)
תחילת כתבה

הלם וכעס - כך בחרו בתקשורת הארגנטינית לתאר את מה שעבר על שחקני הנבחרת באירוע החריג בסאו פאולו וכינו אותו ה"ברזילנייה" (הבושה הברזילאית). שחקני האלביסלסטה ירדו לחדר ההלבשה בתחושות קשות וטענו: "אנחנו כאן כבר שלושה ימים, ברור שהם חיכו לנו".

ב"אולה" חשפו את סערת הרגשות ששררה בקרב שחקני הנבחרת שהתאכזבו בתחילה מכך שלא שיחקו, אבל הבינו: "לפי הראיות, נראה שבברזיל פשוט לא רצו את אותו הדבר". בשורות אלופת דרום אמריקה דאגו להעביר את האחריות לברזיל על פיצוץ המשחק: "זה השופט שעצר את המשחק, לא אנחנו".

כעת, הנבחרת תעלה על המטוס בחזרה לארגנטינה ובכלי התקשורת ניסו לשפוך אור בנוגע לעתיד ארבעת השחקנים. לפי הפרוטוקול, כריסטיאן רומרו וג'ובאני לו צ'לסו יוכלו לעמוד לרשותו של ליאונל סקאלוני כבר במשחק הקרוב מול בוליביה בעוד מצבם של אמי בואנדיה ואמי מרטינס טרם ברור.

האוטובוס של ארגנטינה עוזב את האצטדיון. "בושה ברזילאית" (GETTY)
האוטובוס של ארגנטינה עוזב את האצטדיון. "בושה ברזילאית" (GETTY)

בכתבה נוספת של "אולה", ניתנו תשובות למספר שאלות. "אף אחד לא יגיד זאת בקול, אבל ישנן טענות שהמהלך נעשה בעידודם של ראשי ההתאחדות הברזילאית", נכתב. בכלי התקשורת אף תהו מדוע השחקנים לא גורשו קודם לכן ונטען שנציגים של משרד הבריאות הברזילאי הגיעו למלון בו שוכנת הנבחרת הארגנטינית על מנת להזהירם.

ומה עם הצד של ברזיל? לפי הדיווח ב"אולה", ההתאחדות המקומית יכולה להגן על עצמה מהורדת נקודות והפסד טכני בטענה שמדובר בנושא עליו אחראים משרד הבריאות וה-CONMEBOL, בעוד שמבחינתה היה מקום לקיים את המשחק בכל זאת. מלבד זאת נטען שניימאר נשאר על כר הדשא במטרה לשכנע את נציגי משרד הבריאות לשחק בכל זאת וגם טיטה עצמו מחה, ולאחר שכשלו לעשות זאת, הסלסאו ערכה אימון על כר הדשא.

המון האשמות, מעט כדורגל (GETTY)
המון האשמות, מעט כדורגל (GETTY)