"ארבעת השחקנים יגורשו מברזיל וייקנסו"

נשיא משרד הבריאות המקומי זעם. בארגנטינה הגיבו: "מגוחך"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

אחת הפארסות הגדולות בשנים האחרונות בכדורגל העולמי נראית רחוקה מסיום. אחרי שהמשחק היוקרתי בין ברזיל לארגנטינה הופסק אתמול (ראשון) בדקה התשיעית, קרבות הגרסאות בין שני הצדדים ממשיכים לתפוס תאוצה.

 • סקנדל בברזיל: המשחק מול ארגנטינה פוצץ
 • בגלל הפרת הפרוטוקול: הסבר לפיצוץ המשחק
 • בברזיל נטען: אנשי הבריאות איחרו בגלל פקק
 • "מה קורה כאן?!": התגובות ברשת לסקנדל בברזיל

  כזכור, משרד הבריאות הברזילאי נכנס לאיצטדיון בסאו פאולו והורה לעצור את ג'ובאני לו צ'לסו, אמיליאנו מרטינס, כריסטיאן רומרו ואמיליאנו בואנדיה בטענה שהפרו את פרוטוקול הקורונה במדינה, מה שגרם בסופו של דבר לביטול ההתמודדות. כעת, ההתאחדות הארגטינאית שיחררה הודעה רשמית בה היא מוסרת את הצד שלה לסאגה הבלתי נתפסת הזאת.

  "ההתאחדות מביעה את חוסר שביעות הרצון העמוק שלה מדחיית המפגש בין נבחרת ארגנטינה לנבחרת ברזיל בסאו פאולו", נפתחה ההודעה, "כמו ההתאחדות הברזילאית, גם אנחנו הופתענו מהפעולות של משרד הבריאות לאחר שהמשחק התחיל. יש לציין, הנבחרת שלנו הייתה בברזיל מאז ה-3 בספטמבר בשעה 08:00, והיא עמדה ועומדת בכל הפרוטוקולים הקיימים על ידי פדרציית הכדורגל הדרום אמריקאית. בעקבות הדיווח של הפדרצייה ושופט המשחק - המידע יועבר לגוף המוסמך של פיפ"א בהתאם לתקנות הנוכחיות. כדורגל לא צריך לחוות פרקים מסוג זה שפוגעים בספורטיביות של תחרות כל כך חשובה".
 • בצד הברזילאי התגובה לא איחרה להגיע. נשיא משרד הבריאות הברזילאי, לינייה דה פאס התייחס לראשונה למצב. "ארבעת השחקנים ידעו על ההגבלות מהרגע שנחתו בברזיל. מה שקרה לאחר מכן היה אי-ציות להוראות שהם קיבלו", ביקר הנשיא, "אני לא יודע אם הם קיבלו את ההחלטה הזו לבד או בהוראת הממונים עליהם, אבל העובדה היא שהם עזבו את המלון לכיוון האיצטדיון כפי שכולם ראו בטלוויזיה. הם לא נענו לחוקי במדינה אליה הם הגיעו", הוסיף.

  דה פאס המשיך: "ההאשמות של ארגנטינה כלפינו מגוכחות. הזהרנו את השחקנים כשהם הגיעו לברזיל, שיחזרו למדינה שלהם ויעברו בידוד לפני. מה שקרה בפועל הוא שהם פשוט לא הקשיבו לחוקים, הם לא קיבלו את התקנות במדינה".

  לסיום, הנשיא הסביר מה הסנקציות הצפויות לשחקנים: "הסיום העצוב לסאגה קרה כי מספר קווים מנחים של משרד הבריאות לא מולאו כראוי. הם מספרים שהם לא הוזהרו למרות שקיבלו אזהרה ברגע הנחיתה. ארבעת השחקנים האלו יגורשו מהמדינה, ולפני שיעזבו גם ייקנסו".

  מסי וניימאר. הפנים אומרות הכל (GETTY)
  מסי וניימאר. הפנים אומרות הכל (GETTY)