שוב חוטף ביקורות: "ניימאר הוא ליצן"

זמבראנו ופרו מתוסכלים מההפסד לברזיל: "שיפוט חד צדדי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

למרות שעל כשרונו אין חולק, גם כשהוא כבר בן 28 ניימאר הוא עדיין דמות שנויה במחלוקת: נערץ ע"י רבים, אבל גם חוטף לא מעט ביקורות על סגנון המשחק שלו - בעיקר, על נטייתו "להתחזות" או לסחוט עבירות באופן תיאטרלי. אחרון המבקרים היה קרלוס זמבראנו, שחקן נבחרת פרו שנוצחה ע"י 'ניי' וברזיל 4:2 (חלוץ פ.ס.ז' כבש שלושער, שני שערים מתוכו בפנדלים) במשחק שנערך בין שלישי לרביעי במסגרת מוקדמות המונדיאל של דרום אמריקה.

"הוא אחד השחקנים הטובים בעולם, אבל בשבילי הוא ליצן", אמר המגן של בוקה ג'וניורס שהורחק בדקה ה-89 של אותו משחק לתכנית ספורט מקומית. "הוא מחפש כל הזדמנות, גם הקלה ביותר, ו'זורק את עצמו' ארבע או חמש פעמים כדי שישרקו לו פנדל. בסוף הוא קיבל שניים, אבל הם לא היו באמת. השופטים הלכו ל-VAR רק כי זו ברזיל בצד השני". כמו כן, הוא גם רמז שההרחקה שלו ע"י השופט הצ'יליאני, חוליו בסקוניאן, הגיעה בעקבות דרישה של ניימאר לשלוף לו כרטיס אדום במקום הצהוב שנשלף בהתחלה.

באופן כללי, המשחק חולל מהומה גדולה בפרו - אחרי שבסקוניאן שרק במהלך המשחק לשני פנדלים לטובת ברזיל, והרחיק שני שחקנים עבור הקבוצה המקומית (זמבראנו בדקה ה-89 ועוד קודם גם קרלוס קאסדה בדקה ה-86). פרו שכבר הוליכה בדקה ה-59, איבדה את היתרון - לטענתם, רק בגלל השיפוט, שכונה "זדוני וחד צדדי" מכיוונו של הצ'יליאני, ע"י המנהל הספורטיבי חואן קרלוס אובליטאס. ההתאחדות הפרואנית הגישה תלונה נגד השופט.