פחד גבהים: ארגנטינה חוזרת לבוליביה

סקאלוני ינסה לנצח אחרי 15 שנה, המערך יישאר זהה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

אחרי שפתחה ברגל ימין את קמפיין מוקדמות המונדיאל, נבחרת ארגנטינה מכוונת ליעד הבא - והוא יעד לא פשוט מבחינתה: לה פאס, שם תפגוש הלילה (שלישי, 23:00) את נבחרת בוליביה. "רוח הרפאים של מסי וסקאלוני", כך כינה השער של ה"אולה" הארגנטינאי את מגרש החוץ הקשה. והסטטיסטיקה בעניין ברורה: האלביסלסטה לא חזרו מבוליביה עם ניצחון כבר 15 שנה! עד היום נערכו שלושה משחקים בין הארגנטינאים לבוליביאנים שם, שניים מהם נגמרו בניצחון של הקבוצה המקומית - ועוד אחד הסתיים בתיקו.

והנתון הזה מגיע לא בכדי: תנאי המגרש הקשים באצטדיון, הממוקם 3,640 מטרים מעל גובה פני הים, הפכו את החיים של כל השחקנים (והמאמנים) לסיוט - ובמיוחד את אלה של הארגנטינאים. "לשחק בלה פאס זה לא אנושי", אמר המאמן לשעבר דניאל פסארלה; "בלתי אפשרי לשחק כאן, זה נורא", התייחס למגרש ליאו מסי, והמאמן הנוכחי ליונל סקאלוני אף הרהיב ואמר: "כאן, בוליביה היא אחת הטובות בעולם". לא פחות. ציטוט אחד אירוני, אבל אופייני, הגיע מכיוונו של דייגו ארמנדו מראדונה - למי ששכח, פעם מאמן הנבחרת הלאומית - שאמר: "בשם כל הארגנטינאים, אני מבטיח לכם: אין לנו פחד גבהים". איך זה נגמר? בתבוסה מהדהדת של 6:1.

סקאלוני, אגב, שיחק במשחק ההוא, לפני חמש עשרה שנה. אז, נבחרת ארגנטינה שהודרכה ע"י חוסה פקרמן, הצליחה לנצח 1:2 בלה פאס - אבל המאמן נערך אחרת למשחק שכזה, פתח עם הרכב שונה בתכלית שתאם את תנאי המגרש הקשים והמצב החדש. סקאלוני, ע"פ הדיווחים בארגנטינה, לא מתכנן לעשות שינוי שכזה - וככל הנראה יעלה עם אותו מערך שניצח את אקוודור בין חמישי לשישי. "הרעיון שלנו הוא לדעת להיות חדים כשאנחנו עם הכדור. לשלוח כדורים מהירים קדימה. אנחנו מקווים שהתכנית תצליח". מסי, שכבש במשחק הראשון, יפתח גם הפעם בשלישייה הקדמית, לצידם של לאוטרו מרטינס ולוקאס אוקאמפוס.

מעבר לתגובות