אנטי גיבור: איקרדי חוזר לנבחרת ארגנטינה

מראדונה טען שאין מקום לבוגדים כמוהו, באינטר הקהל מנהל איתו יחסי אהבה-שנאה, אך סמפאולי בטוח שהוא יכול לתת את הבשורה. איקרדי חוזר לנבחרת ארגנטינה כדי להוסיף לה את הקילר אינסטיקנט שכל כך חסר לה. האם האומה תשכח לילד הרע את העבר האפל?

א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בכל סיפור שנכתב, בכל סרט שמופק – תמיד נמצאת הדמות שתהיה שנויה במחלוקת, הרעה ולעיתים גם אכזרית. בדרך כלל, על פי התסריטים, הסוף מגיע כאשר הדמות הרעה נופלת.

  • הלילה ב-2:00: נבחרת ארגנטינה מול אורגוואי

לפעמים, יש תסריטים יוצאי דופן, התסריט של מאורו איקרדי, הוא ללא ספק יוצא דופן. הקריירה של מאורו איקרדי היא תסריט הוליוודי. על רשע, כוכב, בוגד, וקפטן.

האייפד שינה את התכניות
בשנת 2005 מאורו איקרדי עוד היה ילדון שחלם להפוך לכדורגלן גדול, ואילו מקסי לופס המבוגר ממנו ב-9 שנים, היה כבר שחקן ברצלונה. אלא שמאותו הרגע, המסלולים של צמד החלוצים הארגנטינאים השתנה לחלוטין. השתנה עד כדי כך שהשניים נפגשו ב-2012 בסמפדוריה האיטלקית.

מאורו, שרק עשה את צעדיו הראשונים ככדורגלן בוגר וחלק את אותה העמדה יחד עם לופס – מהר מאוד הפך לבן בית אצל מקסי. לופס חנך אותו, העניק לו ביטחון, ותרם רבות להתפתחות הראשונית של איקרדי ככדורגלן. וונדה נארה, דוגמנית העירום ומי שהייתה אשתו של לופס באותה התקופה הייתה חלק ממה שנקרא 'המשולש הארגנטינאי'. המשולש הזה החזיק שנה כי ב-2013 התגרשו נארה ולופז. ומאורו איקרדי, שבדיוק נרכש על ידי אינטר לאחר שכבש 11 שערים במדי סמפדוריה – חשף לעולם את אחד מסיפורי הבגידה המטלטלים ביותר.

"הכול התחיל כשיצאתי למחנה אימונים בארצות הברית", שיחזר איקרדי באוטוביוגרפיה שלו, "וונדה שלחה לי הודעה, הופתעתי, בדרך כלל הייתי מדבר עם מקסי. היא שאלה אותי אם אוכל לקנות עבורה אייפד. זה גרם לי לחשוב, האם וונדה רוצה אייפד או זוגיות איתי".

מאז, הספיק איקרדי לשוב לאיטליה ולהמשיך במעשה הנבזי. "נארה כתבה לי, 'מאורו הזמנו נופש, תרצה להצטרף?' כמובן שרציתי", כתב החלוץ הארגנטיני. "הייתי לבדי בקומה השניה, לפתע היא התיישבה לידי ואז ידעתי שהקשר בינה לבין מקסי הסתיים". ובכן, הפתיחות של איקרדי בנושא הגבירה את גלי השנאה כלפי החלוץ הסורר, הפרשה הזאת טלטלה את התקשורת האיטלקית, ומי שכונה 'הילד הרע של הכדורגל הארגנטינאי' הפך במהרה ל'ילד הרע של הכדורגל העולמי'. מאורו מעולם לא התבייש לספר ואף להקטין מגודל המעשה. "אני ומקסי לא היינו חברים כל כך טובים" הצהיר איקרדי, "סך הכול – מכרים". כשהתפוצצה הפרשה, מאורו הבין – האייפד שינה את התוכניות לגמרי.

הרומן שהפך אותו לפרסונה נון גרטה (אינסטגרם)
הרומן שהפך אותו לפרסונה נון גרטה (אינסטגרם)

"אין מקום לבוגדים בנבחרת"
תכירו, אדון מאורו – מר איקרדי. בעקבות התדמית שיצר לעצמו, החלוץ הארגנטיני מנהל חיים כפולים בזהויות שונות. החיים על המגרש, שם הוא קפטן אינטר, חלוץ נפלא. והחיים שמחוץ למגרש, שם הוא נבל, בוגד, ושנוא. המספרים של אדון מאורו באיטליה והיכולת על המגרש מדברת בפני עצמה, אך התדמית של מר איקרדי לא נותנת לו לפרוח באופן מוחלט.

"בארגנטינה תמיד מקשרים אותי למקסי ולוונדה, זה בעייתי עבורי", טען החלוץ בעבר לגבי מעמדו הבינלאומי. מחוץ למגרש, הוא לא קיים עבור רובם המוחלט של האנשים. כן, אפילו במולדתו. "איקרדי לא צריך להיות הבחירה הרביעית, גם לא השביעית", תקף דייגו מראדונה, שבעבר גם ניהל מערכת יחסים עם וונדה נארה, "הייתי מזמן שחקני עבר ולא אותו. בנבחרת אין מקום לבוגדים".

המילים של דייגו מראדונה מסבירות הכול - לעולם הכדורגל קל מאוד לאכול את מאורו איקרדי, אם הוא לא בצד שלך – קשה מאוד להתחבר לכדורגלן הסורר. עם זאת, גם כשהארגנטיני בצד שלך, קשה לנהל אתו מערכת יחסים תקינה ויציבה, כשאוהדי אינטר כבר הספיקו לגלות את זה כשאיקרדי תקף את חלק מאוהדי הקבוצה באוטוביוגרפיה האישית שלו. "הוא לא ראוי לסרט הקפטן, הוא סיים איתנו", מחו אוהדי אינטר ביציעים וברשתות החברתיות. איקרדי, שרגיל להיות תחת אש, התנצל וחזר לעשות מה שהוא יודע הכי טוב, לחורר רשתות בסן סירו.

מראדונה יצא נגדו (getty)
מראדונה יצא נגדו (getty)

המטרה – 30 שערים
עם הרחשים באוויר, והתנועה בין פרשיה לפרשיה, אוהדי אינטר מתקשים, אך לומדים לקבל את הסקורר המחונן והסורר, והוא משיב להם בשערים. "אני חושב שהם כן אוהבים אותו", מנתח לורנצו, מהאוהדים המפורסמים של הנרזאורי, "הוא הפך ללוחם של הקבוצה. לא אכפת לו מה אנשים חושבים עליו". מאז הגיע לאינטר, הארגנטינאי נמצא בגרף עלייה תמידי, הוא משתפר, כובש יותר, מעורב יותר וסוחף יותר.

"החלום שלי הוא לזכות עם אינטר בתואר", סיפר מאורו. העונה, אינטר נראית טוב יותר כשלד משנים קודמות, המון בזכות השינוי על הקווים בדמותו של לוצ'יאנו ספאלטי המנוסה. המאמן האיטלקי, שידוע בכדורגל המאורגן שלו מייעד לאיקרדי להיות איש המפתח של הנראזורי העונה. בעונת 14/15 החלוץ הארגנטינאי הרשית 27 פעמים, עד כה זאת הייתה העונה הפוריה ביותר בקריירה של מאורו, העונה באינטר מאמינים שאיקרדי מסוגל לעשות את קפיצת המדרגה הסופית לפסגה. "מאורו איקרדי? הוא חלוץ על", החמיא חלוץ העבר האיטלקי אלסנדרו אלטובלי, "ביחד עם המאמן לוצ'יאנו ספאלטי, הוא יוכל להבקיע 30 שערים העונה".

הליגה נפתחה בסערה עבור החלוץ, צמדים נגד פיורנטינה ורומא סייעו לאינטר לפתוח עונה בצורה מושלמת. ברמה האישית, זאת פתיחה העונה הטובה ביותר בקריירה של איקרדי – כעת, היא קיבלה חיזוק משמעותי בדמות זימון לנבחרת ארגנטינה.

קורע רשתות באיטליה (getty)
קורע רשתות באיטליה (getty)

חלק ממהפכת סמפאולי
בארגנטינה, רבים ממשיכים לטעון כי אין שום סיבה לזמן את מאורו איקרדי לסגל הנבחרת, למרות הקולות שנשמעים ברחבי המדינה, חורחה סמפאולי בחר לזמן את החלוץ לנבחרת. לכוכב אינטר יש בסך הכול הופעה אחת בנבחרת למרות שהוא מצטיין במדי קבוצתו כבר שלוש עונות. לפי התקשורת בארגנטינה, הזימון שלו ממש לא עומד להיות חד פעמי.

סמפאולי הגיע לארגנטינה כדי לבצע שינויים – שינויים בסגל, שינויים טקטיים ושינויים תודעתיים. אחד הנחוצים ביותר הוא זימון של שחקן עם פרופיל כמו של איקרדי "אני לא עושה חשבון לאף אחד, אלא עושה מה שאני רוצה", הצהיר החלוץ באופייניות. בשנים האחרונות, ארגנטינה מגיעה לבאר אך לא מצליחה לשתות ממנו, בעיקר כי לא היו לה שחקנים בעלי אופי חזק שיודעים להתנתק ברגעי האמת מהלחץ.

זה לא רק האופי הלוחמני שצבר איקרדי באיטליה, אלא גם בפן הטקטי. ארגנטינה מלאה במובילי כדור, מליאו מסי דרך אגוארו, דיבאלה, פסטורה ועד די מריה. חורחה סמפאולי, הוא מאמן שדוגל בכדורגל ישיר. בעיניו, איקרדי הוא יכול להיות שחקן המטרה של הנבחרת וזה שישלים את החסר שהיה לארגנטינה השנים האחרונות. עם זאת, סמפאולי מאמין שהשינוי יגיע בהדרגה ולא בפעם אחת. "היו ספקות גדולות לגבי נוכחותו של מאורו", סיפר המאמן. "יצא לנו לשוחח, הסברתי לו מה אני צריך ממנו. הוא הגיע לכאן למרות שהוא יודע שלא בטוח ישחק".

הדור הארגנטינאי, שהפסיד ב-3 גמרים הולך ומתיישן, ולכולם ברור שברמה המקצועית מאורו איקרדי ראוי להיות חלק מהעתיד של הנבחרת. כשמדברים על מאורו איקרדי, קשה לדבר רק על הכדורגל שלו, אך יש אנשים שרק רוצים שיתנו לחלוץ המוכשר לשחק. "ארגנטינה היא מדינה אובססיבית בכל מה שקשור לרכילות. הסיפור עם איקרדי יצא מכל פרופורציה", טען דני קולסימון, מומחה לכדורגל דרום-אמריקאי' "אין ספק שאיקרדי ראוי להיות חלק מהסגל של הנבחרת".

ההופעה היחידה של החלוץ הייתה במוקדמות מונדיאל 2014, נגד אורוגוואי. כעת, מאורו איקרדי עשוי לקבל הזדמנות שנייה במדי הנבחרת נגד אותה היריבה, כשארגנטינה נמצאת עם הגב אל הקיר. "זאת החולצה היפה ביותר בעולם. אתן הכול עבור ארגנטינה", הצהיר איקרדי. דבר אחד בטוח. תסמכו על אדון מאורו, אבל אל תאמינו במר איקרדי.

Mi querida Argentina, hoy después de 4 años nos volvemos a encontrar, la última vez que vestí estos colores fue en aquel lejano 2013 cumpliendo el sueño de debutar en la selección Mayor con tan solo 20 años, gracias a mi trabajo y sacrificio. Después de algunos pasos por las selecciones inferiores, llegó el momento tan esperado. Quizás no fue de la mejor manera o en el mejor momento pero el orgullo y el sentimiento de representar a mi país fue algo que no se puede explicar. Hoy 4 años mas tarde me llega esta hermosa noticia, de poder estar de nuevo vistiendo la camiseta más linda del mundo, que representa a cada uno de nosotros, los argentinos, nuestra patria, nuestro País. Es por eso que hoy doy gracias a todos los que confiaron en mi. No me gusta hacer promesas pero si de una cosa estoy seguro es que lo dejaré todo por vos, mi querida Argentina. 🇦🇷 #MI9

A post shared by Mauro Icardi (@mauroicardi) on

מקבל הזדמנות שניה (getty)
מקבל הזדמנות שניה (getty)