באוסה פוטר. סמפאולי וסימאונה הם המועמדים

זעזוע בארגנטינה אחרי התוצאות המאכזבות במוקדמות המונדיאל. מאמני סביליה ואתלטיקו על הכוונת של ההתאחדות

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
קרובים לשתף פעולה. מסי וסמפאולי (Getty)
קרובים לשתף פעולה. מסי וסמפאולי (Getty)
תחילת כתבה

זה היה באוויר במשך לא מעט זמן והלילה (בין שני לשלישי) זה הפך לרשמי: אדגרדו באוסה פוטר מנבחרת ארגנטינה. כסאו של המאמן התנדנד יותר ויותר אחרי ההפסד 2:0 לבוליביה שסיבך את האלביסלסטה בצורה רצינית במוקדמות המונדיאל והעמיד בסימן שאלה את השתתפותה ברוסיה 2018 לאור עונש ההשעיה של ליאו מסי.

תחת באוסה, ארגנטינה התקשתה במיוחד ללא מסי והציגה יכולת לא ממש מרשימה. באוסה ספג על כך הרבה ביקורות וניסה להדוף אותן במהלך משחקי המוקדמות בחודש הקודם בטענה שרק התוצאה חשובה, אך בסופו של דבר גם התוצאות לא ממש הגיעו. ב-7 המשחקים האחרונים במוקדמות, ארגנטינה ניצחה רק פעמיים ורשמה שלושה הפסדים, כולל תבוסה 3:0 ליריבה המושבעת, ברזיל.

"באוסה כבר לא המאמן של ארגנטינה", אמר נשיא ההתאחדות המקומי, קלאודיו טאפיה לעיתונאים. חוזהו של באוסה היה אמור להיות מוארך עד 2018 אם הנבחרת הייתה מעפילה למונדיאל, אבל זה כמובן עדיין רחוק והלילה הוא יערוך את מסיבת העיתונאים האחרונה שלו כמאמן ארגנטינה. הוא קיבל את התפקיד אחרי עזיבת טאטה מרטינו בסיום הקופה אמריקה ותחתיו האלביסלסטה רשמה 3 ניצונות, 2 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים במוקדמות.

חורחה סמפאולי נחשב למועמד המוביל להתמנות למאמן ארגנטינה. הוא חתום בסביליה עד יוני 2018, אבל יכול לעזוב בקיץ תמורת 1.5 מיליון יורו - סעיף השחרור בחוזהו. בכל מקרה, גם אם סמפאולי ימונה למאמן ארגנטינה, הוא יסיים את העונה הנוכחית אצל האנדלוסים. במקביל להיותו של סמפאולי המועמד המוביל, גם דייגו סימאונה בתמונה וראשי ההתאחדות אמורים להיפגש איתו עוד השבוע.

אין ספק שלמי שיחליף את באוסה בנבחרת ארגנטינה תהיה הרבה עבודה. האלביסלסטה נמצאת רק במקום החמישי במוקדמות המונדיאל, שלא מבטיח העפלה אוטומטית. נותרו לארגנטינה עוד ארבעה משחקים בקמפיין, אך משלושה מהם מסי ייעדר בעקבות העונש שספג. את הבכורה יערוך המאמן החדש בחודש יוני במשחק ידידות מול ברזיל.

נכשל. באוסה (Getty)
נכשל. באוסה (Getty)
גם הוא בתמונה. סימאונה (Getty)
גם הוא בתמונה. סימאונה (Getty)