מראדונה: "אנסה לבטל את העונש שקיבל מסי"

כוכב העבר על הפרעוש: "בפוטבול מקללים ושמים יד על הפה. זה נוראי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בצל התקופה הרעה שעוברת על ארגנטינה, ההסתבכות בבית הדרום אמריקאי של מוקדמות המונדיאל וההשעיה של ליונל מסי מארבעה משחקים, דייגו מראדונה מנסה לעזור למולדתו. כוכב העבר הצהיר שינסה להשתמש בתפקידו כשגריר פיפ"א על מנת לבטל את העונש ה"לא הוגן" שספג הפרעוש.

כזכור, מסי הורחק על ידי פיפ"א מארבעה משחקים בפועל אחרי שקילל קוון במהלך הניצחון 0:1 של ארגנטינה על צ'ילה. מאז, ארגנטינה הספיקה להפסיד 2:0 לבוליביה ללא מסי ונראיתה רע מאוד בלעדי הכוכב שלה, שעל פי התכנון אמור לחזור רק למשחק הנעילה של המוקדמות מול אקוודור בחוץ.

"העונש של ליונל מסי מוגזם", אמר דייגו מראדונה. "בפוטבול אמריקאי, כששחקנים רוצים לקלל או להגיד משהו שאסור, הם ישים את היד שלהם על הפה. מה שקרה בין מסי לקוון היה גלוי בפני כולם. החיסרון של מסי בבוליביה היווה סיבה מכרעת להפסד של הנבחרת. זה כמו להוציא את כריסטיאנו רונאלדו מפורטוגל".

מראדונה התייחס גם לביקורות כלפיו, לפיהן הייתה לו השפעה על הרחקתו של מסי, והסביר: "כואב לי כשאומרים שהייתה לי השפעה על ההשעייה שלו. אני נשבע באלוהים שלא ידעתי כלום על כך. התחלתי לברר על הנושא רק אחרי שהוא קרה, אני רוצה רק בטובתם של מסי וארגנטינה. אדבר עם ג'יאני אינפנטינו (נשיא פיפ"א) בגלל שהעונש הזה הוא נוראי".

מראדונה. "נשבע שלא ידעתי כלום" (getty)
מראדונה. "נשבע שלא ידעתי כלום" (getty)