זו סגנית אלופת העולם? הקריסה של ארגנטינה

צפו בכתבה: מההרחקה של מסי ועד הקהל שאיבד אמון. המשבר באלביסלסטה

רם חיים
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

צפו בכתבת הווידאו על הקריסה של ארגנטינה

אומרים שלכדורגל הישראלי תמיד יש ממי ללמוד. בכל מה שקשור ללכלוך שיוצא אחרי הפסד של הנבחרת, בארגנטינה פשוט עושים לנו בית ספר. אמש האלביסלסטה חוו עוד ערב מאכזב, לאחר שהושפלו בבוליביה עם 2:0. כדי להתמודד עם הגבהים של לה פאס, השחקנים הארגנטינאים נטלו ויאגרה, אבל גם הפעם הטבע והבוליביאנים, היו חזקים יותר. התמריץ האמיתי של הארגנטינים היה בולט בהיעדרו.

בארגנטינה טוענים שהרחקתו של מסי היא סגירת חשבונות של פיפ״א על כך שהבריז מטקס שחקן השנה בעולם. במדינה לא התרככו ועדיין כועסים על התנהגותו של הכוכב הגדול, שפעולתו חסרת האחריות עלולה לחרוץ את גורל ההעפלה למונדיאל. בנוסף, הם כבר לא מכחישים שהוא המנהל האמיתי של הנבחרת, מה שגם פוגע בה.

הפתרון הכי קל הוא כמובן לדרוש את פיטוריו של באוסה, אבל בארגנטינה בינתיים שומרים על איפוק. זה לא אומר שהמאמן חף מביקורת, רחוק מכך, אבל הדרישה לשינוי נמצאת שם והיא מלווה במוכנות לסליחה לא פשוטה בכלל. כשהנבחרת נמצאת בסכנת התבזות רצינית, המחיר שבארגנטינה מוכנים לשלם הוא גם ללכת נגד מראדונה. ההימור של באוסה על לוקאס פראטו לא הוכיח את עצמו והתחושה היא שהגיע הרגע לתת את הצ׳אנס לאיקרדי המושמץ בהיעדרו של מסי, שאת החלל שהותיר, שאר הכוכבים מתקשים למלא.

הערעור על עונשו של מסי כבר הוגש, אבל משהו סביב ההילה שלו בארגנטינה נסדק. אחרי משחק בו כלל לא שיחק, מי שזוכה לרוב הליטופים הוא באוסה. מצד שני, הארגנטינים יודעים שאם בכל זאת יגיעו לרוסיה, בלי הכוכב של ברצלונה, אין להם הרבה מה למכור.

לא מוצא פתרונות. באוסה (getty)
לא מוצא פתרונות. באוסה (getty)
יסתדרו בלי מסי? שחקני ארגנטינה (getty)
יסתדרו בלי מסי? שחקני ארגנטינה (getty)