האם באוסה יפוטר? "נבחן את המצב בקרוב"

מאמן ארגנטינה עלול לשלם את המחיר בעקבות המצב והבחירות בהתאחדות המקומית, שם אמרו: "זה לא נכון שיצרנו קשר עם סמפאולי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

לא שקט בארגנטינה. כמעט 24 שעות אחרי ההפסד 2:0 לבוליביה וההסתבכות במוקדמות המונדיאל, כסאו של אדגרדו באוסה מתנדנד מתמיד. בצל הכישלון בקמפיין, ההתאחדות המקומית עומדת בפני בחירות והשינויים עשויים להוביל לפיטוריו של המאמן. דניאל אנחליקי, סגן הנשיא המיועד, התייחס למצב והסביר שבאוסה מונה על ידי התאחדות זמנית ושהמצב ייבחן בקרוב.

אנחליקי גם הסביר: "אין לנו מרווח לטעויות ואנחנו צריכים לעשות את הדברים בצורה נכונה". על חורחה סמפאולי שהוזכר כמועמד הוא אמר: "זה לא נכון שפנינו אליו או לסביליה".

כידוע, ארגנטינה שיחקה מול בוליביה ללא מסי שייעדר גם מ-3 המשחקים הבאים במוקדמות המונדיאל. היא התקשתה ללא הכוכב הגדול שלה ונמצאת כעת רק במקום החמישי שמוביל לפלייאוף. שערים של חואן ארסה ומרסלו מורנו הכריעו את חניכיו של אדגרדו באוסה ובשל הניצחונות של צ'ילה וקולומביה, האלביסלסטה נדחקו החוצה מהטופ 4 וממוקמים רק במקום החמישי.

"אחרי המחצית הראשונה החלשה שלנו, ניסינו לשלוט מחדש ובמחצית השניה זה נראה קצת יותר טוב", סיכם המאמן באוסה ונשמע מודאג לקראת המשך המאבק בבית הדרום אמריקאי במוקדמות המונדיאל: "אנחנו צריכים לחשוב הלאה. אנחנו עדיין בחיים ורוצים מאוד להעפיל למונדיאל דרך אחד מארבעת המקומות הראשונים. אנחנו יודעים שמצפה לנו מלחמה גדולה ואנחנו נגיע מוכנים לכך".

ארגנטינה מתרחקת מוהמונדיאל (getty)
ארגנטינה מתרחקת מוהמונדיאל (getty)
ייפרד מהנבחרת? באוסה (getty)
ייפרד מהנבחרת? באוסה (getty)

בכלי התקשורת הארגנטינאיים העבירו ביקורת על באוסה, אבל בעיקר על השחקנים הבכירים, ששוב לא הצליחו להוכיח את עצמם ולמלא את החלל הגדול שהותיר ליונל מסי, כשגם סרחיו אגוארו, שעלה מהספסל לא עזר בניסיונות הקאמבק בבוליביה. "פורטוגל זכתה ביורו בלי רונאלדו, הנבחרת שלנו אפילו לא מסוגלת לנצח את בוליביה ללא מסי", נכתב בתקשורת המקומית בבואנוס איירס.

ואם כבר מסי והעונש שספג, עוד לפני המשחק הפרעוש זכה לתמיכה מפתיעה, דווקא מצידו של נשיא בוליביה, איבו מוראלס, שהגן עליו ואמר: "אני לא מסכים עם הסנקציות שהפעילו על ארגנטינה ואני יכול להגיד שאני מבין קצת בכדורגל. העבירה הייתה נגד מסי ואני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להעביר מכאן את התמיכה שלי לשחקן הטוב בעולם".

די מריה. ביקורת נגד השחקנים הבכירים בתקשורת (getty)
די מריה. ביקורת נגד השחקנים הבכירים בתקשורת (getty)
בנוסף, גם ברצלונה הוציאה גם היא הודעה רשמית בה נתנה גב למסי: "ההרחקה הזאת היא לא הוגנת וחסרת פרופורציות. אנחנו שולחים את תמיכתנו למסי שמהווה דוגמא להתנהגות טובה במגרש ומחוצה לו".