עד אפס מקום: אורוגוואי עלתה אחרי 0:0 מול ירדן

הרשימה למונדיאל סגורה בהחלט: אלופת דרום אמריקה לא כבשה, והסתפקה ב-0:5 שהשיגה בשבוע שעבר בעמאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
כרטיס אחרון לברזיל. אורוגוואי חוגגת (gettyimages)
כרטיס אחרון לברזיל. אורוגוואי חוגגת (gettyimages)
תחילת כתבה

לא מרשים, לא יפה, לא נוצץ בכלל, אבל שווה כרטיס יקר ומתוק למונדיאל. אורוגוואי סיימה רק ב-0:0 הלילה (בין רביעי לחמישי) מול ירדן, אבל תסלחו לה - כי היא תהיה בברזיל בזכות ה-0:5 הקליל במשחק הראשון בין השתיים בעמאן, וזה באמת כל מה שחשוב.

החגיגות במונטבידאו גדולות, וזה מובן מאליו. הסלסטה הגיעו עם הרכב חזק אבל לא מצאו את הרשת מול היריבה מהמזרח התיכון, שבאה בעיקר כדי להציל משהו מכבודה האבוד. אפשר לומר שטיול לדרום אמריקה ותיקו מאופס עשה את העבודה גם עבור שכנתנו המפתיעה, שתזכור את הקמפיין הזה כהצלחה גדולה.

כצפוי, אורוגוואי שלטה במשחק ללא עוררין, אבל הפעם לא כבשה וגם כאמור לא באמת היתה צריכה. דייגו גודין כמעט כבש בנגיחה במחצית הראשונה, ושם הסתיימו פחות או יותר הסכנות מצידה של אלופת דרום אמריקה, שעולה אחרי מסע לא פשוט, במהלכו סיימו במקום החמישי בבית היבשתי ונדדו עד ירדן לטובת הפלייאוף.

"אנחנו כל כך  שמחים כי זאת היתה דרך ארוכה מאוד", אמר חלוץ פ.ס.ז' אדינסון קבאני, שנשם גם הוא לרווחה ויכול להתחיל להתכונן להצגה שלו בברזיל. אורוגוואי, שזכתה פעמיים בגביע העולמי (1930, 1950) התקשתה אמנם במוקדמות אבל עולה למונדיאל כשהיא במקום החמישי בדירוג פיפ"א. בהגרלת הבתים בגביע העולמי, שתתקיים ב-5 בדצמבר, אורוגוואי תוגרל כראש בית.