שוב קרוב, אך לא מספיק: על הלילה של הפועל תל אביב

הערכה: פציעתו של מקריי לא חמורה. הגארד תקף את השיפוט: "זה פשוט חולה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים
שוב קרוב ולא מספיק. גינת ופרנקו (GETTY)
שוב קרוב ולא מספיק. גינת ופרנקו (GETTY)
שנה גודל פונט א א א א

זה היה קרוב, שוב, אבל גם אתמול (רביעי) הפועל תל אביב ירדה מנוצחת. האדומים נכנעו 98:91 להמבורג בהארכה ורשמו הפסד שלישי ברציפות ביורוקאפ, כשברקע עוד מופע יוצא דופן של הקהל - כש-600 אוהדים מישראל הגיעו לעיר בצפון גרמניה. "אנחנו מאוד מאוכזבים, והסיבה המרכזית היא בגלל האוהדים", אמר דני פרנקו, "אנשים הגיעו לכאן ועשו את כל הדרך הארוכה מישראל כדי לתת לנו תחושה ביתית. הם עזבו הכל לכמה ימים, השאירו משפחות ובאו, זה כבוד גדול".

הפועל ת"א חסרה את ג'יילן הורד הפצוע ובמהלך המשחק איבדה גם את ג'ורדן מקריי, שנחבל בקרסולו במהלך המחצית השניה ולא חזר לשחק. למרות שהתמונות נראו מדאיגות בהתחלה, בהפועל מעריכים כי הפציעה לא חמורה מדי. כך או כך, מקריי ייבדק עם החזרה לישראל כדי לקבל אבחנה מדויקת לגבי סוג הפציעה. לאחר המשחק, מקריי תקף בחשבון הטוויטר שלו את השיפוט על האירוע בסיום של הרבע הרביעי: "40 שניות היו על השעון ואפילו לא הלכו לבדוק במוניטור אם הייתה עבירה, זה פשוט חולה". מלקולם דילייני חיזק את דבריו של מקריי: "אני הייתי מורחק על דבר כזה".

זה היה כאמור ההפסד השלישי ברציפות של הפועל ת"א, ובנוסף זה היה עוד משחק צמוד מול יריבה איכותית (מכבי תל אביב, גראן קנאריה, המבורג) שבו היא יוצאת עם ידה על התחתונה. גם אתמול, כפי שקרה בלא מעט משחקים העונה, היא התחילה בצליעה את המשחק ומצאה את עצמה בפיגור דו ספרתי בשלב מוקדם. "לא פתחנו טוב, ולא בפעם הראשונה", אמר פרנקו. "אנחנו צריכים להבין למה זה קורה לנו. זה היה משחק של ריצות, לנו את הריצות שלנו ולהם את שלהם, הם עשו בסוף את הריצה המשמעותית".

עוד נתון בעייתי, ולא בפעם הראשונה מבחינת הפועל ת"א, הוא ריבאונד ההגנה. המבורג לקחה אתמול 22 כדורים חוזרים מתחת לסל של הפועל, שתורגמו בסופו של דבר ל-15 זריקות מהשדה, 81 מול 66.  "אם הגענו להארכה עם 22 אופנסיב ריבאונד שלהם אז אפשר להאשים רק את עצמנו", סיכם פרנקו, "כמובן שמגיע להמבורג קרדיט, הם שיחקו טוב וניצחו אבל אנחנו צריכים להבין מה עשינו לא טוב במשחק הזה, בריבאונד, בהתקפות האחרונות ובכלל ברבע הרביעי, שבו ספגנו 27 נקודות. זה יותר מדי".

"ספגנו יותר מידי" (GETTY)
"ספגנו יותר מידי" (GETTY)