אלי דסה נפצע והוחלף, אייאקס זכתה בגביע

1:2 לאמסטרדם על ויטסה, הקבוצה של טן האח בדרך לדאבל

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

התואר הראשון של הכדורגל ההולנדי חולק הלילה: אייאקס זכתה הערב (ראשון) בגביע המקומי, לאחר ניצחון דרמטי 1:2 בגמר על חשבונה של ויטסה. האימפריה ההולנדית זכתה בגביע ה-20 בתולדותיה, והראשון שלה מזה שלוש שנים. הקבוצה של אריק טן האח, שמוליכה את הליגה בבטחה, נראית כמי שבדרכה הבטוחה לדאבל המקומי.

מנגד, זו תהיה אכזבה גדולה לוויטסה שהצליחה למתוח את הקבוצה הטובה בהולנד, מילולית, עד הדקה התשעים, אבל איבדה את הראש לקראת הסיום עם ההרחקה של יאקוב ראסמוסן בדקה ה-86, וכמובן ספיגת השער שכבש דויד נרס בדקה השנייה של תוספת הזמן. אלי דסה, המגן הימני הישראלי, פתח בהרכב אבל סבל מפציעה לקראת סיום המחצית הראשונה - ובהפסקה, הוחלף ע"י אלויס אורוז.

ויטסה, אם כן, תחפש עוד שנה אחר הגביע השני בתולדותיה. אייאקס שמרה על מעמדה \כשיאנית התארים, הרבה מעל כולן. במקומה הטבעי.

דסה מול אייאקס (getty)
דסה מול אייאקס (getty)
ויטסה מצאה את הרשת פעם אחת (getty)
ויטסה מצאה את הרשת פעם אחת (getty)
אבל אייאקס חגגה בסיום (getty)
אבל אייאקס חגגה בסיום (getty)

מהלך המשחק
בדקה ה-23 אייאקס עלתה ליתרון מוצדק אחרי התקפה נאה, בסיומה חרבנברך ניצל את הסגירה הלא טובה של דסה והרים את הרשת של ארנהם. 0:1 לאלופה שבדרך. בדקה ה-28 כמעט הושג השער השני, אבל דאבי קלאסן נהדף ע"י ראמקו פסביר. בדקה ה-30 ויטסה חוזרת: התקפה נאה שהחלה עם אלי דסה, הגיעה אל סונדרה טרונסטאד הנורבגי - כדור רוחב, ולויס אופנדה דחק פנימה. 1:1, ויטסה שוב במשחק.

בדקה ה-43 נפצע אלי דסה ועבר טיפול, המגן הישראלי "משך" עד ההפסקה - והוחלף עם פתיחת המחצית השנייה, כשבמקומו נכנס אלויס אורוז הקרואטי. בתוספת הזמן, היה זה דויד נרס שכבש את שער הניצחון (92) והעניק לאייאקס את הגביע ה-20 בתולדותיה. 1:2 לאייאקס בסיום.

מעבר לתגובות