עדן שמיר: "יצא לי טוב, עזבתי כשאלונה עזבה"

הפרידה מב"ש לפני המשבר וההתאקלמות בליאז'. צפו בראיון

יגאל גולדשטיין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

לפני שנה בדיוק עדן שמיר עוד היה שחקן עירוני קרית שמונה. מאז הוא הספיק לעבור לבאר שבע, לשחק אצלה חצי עונה ולהירכש ע"י סטנדרד ליאז' תמורת 1.8 מיליון יורו. הוא שיחק שלושה משחקים במדי הקבוצה החדשה לפני שהקורונה היכתה וגרמה לראשי הליגה לוותר על העונה. כעת, רגע לפני שהוא מתחיל בהכנות לשנה נוספת במדי קבוצת הבאר הבלגית, היא סיפר על השנה המטורפת שעברה עליו.

"זאת באמת שנה מטורפת", אומר שמיר, "1.8 מיליון אירו אתה אומר? אני לא זוכר את זה. אני לא התעסקתי בזה ולא מתעסק בזה. לא עניין אותי הסכום שהמועדונים יסגרו ביניהם. רציתי לעבור. כשמציינים את הסכום ואני נזכר כמה שילמו עליי, זה לא יושב לי בראש. לא יוצא לי לחשוב על זה ככה סתם. הכל קרה כל כך מהר. לפני שנה התראיינתי ואמרתי שאני רוצה לשחק בקבוצה גדולה, אבל אם היית אומר לי שאהיה שחקן סטנדרד ליאז' בליגה הבלגית, כנראה שהייתי אומר לך שזה לא הגיוני. אבל החיים הובילו אותנו לזה, אני תמיד האמנתי בעצמי, ידעתי מה אני שווה, יכול להיות שהטיימינג היה מפתיע".

"יש קצת תחושה של פספוס והחמצה", מסכם הקשר את התקופה הקצרה בבלגיה, "עד שנכנסנו לעניינים ותפסתי מקום של קבע בהרכב, הכל נעצר. אני בן אדם מאמין והכל לטובה. החודש וחצי הראשונים היו קשים, מבחינה מקצועית ומבחינת ההסתגלות. אני די רגיל לחיות לבד, אבל ההתמודדות היא שונה, זה לא לעבור עיר בארץ. זאת מנטליות שונה, לו"ז שונה. דווקא כשהתחלתי לתפוס מעמד של קבע, הכל נעצר. אני מאמין שבתחילת האימונים נקודת הפתיחה של כולם תהיה זהה. כשהגעתי היו פערים. אני רואה בזה יתרון ואקבל הזדמנויות שוות כי יזכרו לי את סיום העונה".

במדי ליאז'. לא הספיק לשחק הרבה (האתר הרשמי)
במדי ליאז'. לא הספיק לשחק הרבה (האתר הרשמי)

למרות ששיחק תקופה קצרה בב"ש, יש למועדון פינה חמה בלב של שמיר: "רציתי שדברים ילכו יותר טוב מקצועית. התחלתי את העונה טוב, באירופה ובליגה. אז הגיעה צניחה שאני לא יודע להסביר למה. נפלנו כקבוצה וגם אני כחלק מהקבוצה הייתה לי ירידה. הייתי רוצה לסיים בבאר שבע בצורה חיובית. אני חושב שההפסד למכבי ת"א בליגה... משם החלה ירידה. אני לא יודע להצביע על הנקודה מדוע זה קרה, אני בטוח שכולם רצו להצליח ונתנו מאה אחוז, פשוט לא הלך לנו. הייתי שמח אם הדברים היו נראים אחרת והייתי עוזב בטעם יותר טוב, יש לי טעם פחות טוב מהתקופה האחרונה שלי בקטע המקצועי".

אחרי העזיבה, ב"ש נקלעה למשבר חריף בעקבות ההודעה של אלונה ברקת על עזיבת הקבוצה. שמיר: "איך שאני עזבתי, אז גם אלונה עזבה אז יצא כביכול טוב, אבל אני מודה לאלונה שאפשרה את המעבר הזה. הכל הגיע ביחד, אבל אני באמת מאמין שבסופו של דבר גם השחקנים יקצצו ויגיעו להבנות. אני יודע שהמועדון מאוד חשוב להם. הם יגיעו לעמק השווה ויפתרו את זה. הפועל באר שבע מאוד חשובה לאותם שחקנים שאני בקשר איתם. מועדון שהאיצטדיון הביתי שלו הוא טרנר ושמלווה אותו קהל לכל מקום, יש לו מקום בצמרת של הכדורגל הישראלי . אני מאמין שידעו למצוא את הפתרונות, שיגרמו לב"ש להישאר בצמרת".

לא מעט שחקנים ישראלים עברו בסטנדרד ליאז', והיה מי שיעזור לשמיר לעבור את הזמנים הקשים: "רמי גרשון מאוד עזר לי, הוא חיבר אותי לאנשים, כי אני שומר כשרות, ועזר לי עם אוכל. הוא חיבר אותי למשפחה ישראלית מדהימה שאימצה אותי. זאת הזדמנות להגיד לו תודה. זה היה לי חשוב כי אחרת היה לי קשה". הליגה הבלגית נחשבת טובה יותר מהישראלית, אבל לא רק בגלל איכות השחקנים. שמיר: "לסטנדרד יש אקדמיה מדהימה ומתחם אימונים מהטובים באירופה. אנחנו מגיעים ב-09:00 בבוקר, נשקלים, עושים בדיקות שומן, אוכלים ארוחת בוקר, נחים. מי שזקוק לטיפולים עושה טיפולים".

במדי ב"ש. "יש לי טעם פחות טוב בקטע המקצועי" (אלן שיבר)
במדי ב"ש. "יש לי טעם פחות טוב בקטע המקצועי" (אלן שיבר)
מעבר לתגובות