גיל יצחק: אני לא פחות טוב מרוקאביצה או מירדן שועה

"המקום שלי בליגת העל ולא בליגה הלאומית"; "הייתי סגור בבית"ר"; "כשיענקל'ה שחר רוצה אותך, אתה מניח שגם המאמן, אבל בלבול לא נתן קרדיט". החלוץ בראיון ל'5 באוויר'

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

זו היתה אמורה להיות עונת הפריצה של גיל יצחק. אחרי שבעונה שעברה סיים כמלך השערים של הליגה הלאומית, החלוץ בן ה-27 עבר בהעברה חופשית למכבי חיפה, במה שהיתה הזדמנות חייו. אלא שמהר מאוד ההזדמנות התפספסה, יצחק נדחק לאחור ברוטציה של מרקו בלבול ואחרי פחות מחודשיים בירוק וכמעט ללא דקות משחק, הוא הושאל בחזרה להפועל ראשון לציון. אחרי שבבכורה שלו, אמש (ראשון) מול מ.ס. כפר קאסם, הוא גם כבש, הוא דיבר על הקיץ האחרון שלו, היום ב"5 באוויר".

"עוד לא אמרתי את המילה האחרונה", הצהיר יצחק. "המקום שלי הוא בליגת העל ולא בליגה הלאומית. הייתי מוכן לוותר על הרבה כסף כדי לשחק בליגה הראשונה, אבל יש גבול. זה לא הסתדר מהצד של מכבי חיפה, שלא היתה מוכנה להשלים לי את השכר. ברגע שאקבל הזדמנות אמיתית בליגה, אוכיח מה אני שווה".

בהמשך, החלוץ ביקר את מאמנו הקודם, מרקו בלבול, ואף טען שלא קיבל הזדמנות אמיתית: "כבר הייתי סגור בבית"ר ירושלים, אבל כשמכבי חיפה פונה אליך, זה הטופ של הטופ. יענקל'ה שחר הביא אותי למכבי חיפה. כשיענק'לה רוצה אותך, אתה מניח שגם המאמן רוצה אותך. באתי מאפס והשתלבתי מצוין, שיחקתי 20 דקות בגביע הטוטו ודיברו על היכולת שלי".

"בלבול אמר לי שאקבל צ'אנס, אבל ככל שעבר הזמן, הבנתי שזה לא יקרה. ראיתי שבמצב הנוכחי אני לא אקבל דקות, ואפילו לא קרוב לזה. קלטתי את זה לפי הסיטואציה, והקדמתי תרופה למכה. אני שחקן שצריך את הביטחון כדי להצליח. זה לא קרה השנה, אבל אני מאמין שזה יקרה, כי אני שייך להם".

"בלבול אמר לי שאקבל צ'אנס, אבל זה לא יקרה". המאמן החיפאי (צילום: אלן שיבר)
"בלבול אמר לי שאקבל צ'אנס, אבל זה לא יקרה". המאמן החיפאי (צילום: אלן שיבר)

"אני לא פחות גולר מרוקאביצה, עוואד ושועה", אמר בביטחון החלוץ, "אם הייתי מקבל צ'אנס, הייתי גם מוכיח את זה. אבל כשאתה מגיע מהליגה הלאומית, מתייחסים אליך אחרת, בטח כששחקן אחר מגיע בחצי מיליון דולר. ב-20 דקות ששיחקתי, הראיתי שאני מתאים לשם. זה הפסד של שני הצדדים, אבל אם הדעה שלו אחרת, שיבושם לו".

באשר לקבוצתו הנוכחית, הפועל ראשל"צ, יצחק הודה: "הקשר שלי ושל עמוס (לוזון, הבעלים) הוא מאוד מיוחד. את (משה) דמאיו את אני מכיר מגיל 6-7. אם יתמזל מזלי להמשיך עם עמוס בליגת העל, זכיתי. לא נפגעתי דרסטית מבחינת השכר". לסיום, הודה: "אני מרגיש פספוס עד עכשיו. קיבלתי החלטות לא נכונות בכמה מקרים, אבל אני עוד יכול לתקן".

תגובת מכבי חיפה: "כל ההחלטות אותן מקבל המאמן הן מקצועיות לגמרי. מאחלים בהצלחה לגיל".

"לא פחות גולר ממנו". שועה (צילום: מאור אלקסלסי)
"לא פחות גולר ממנו". שועה (צילום: מאור אלקסלסי)
מעבר לתגובות