רק בית"ר: כך נרקם המעבר של שועה לקבוצה מהבירה

ההתעקשות של החלוץ שבא לידי ביטוי בסכומים הגבוהים שעליהם ויתר, סעיפי המשמעת בחוזהו שלא כולל הבטחה לדקות, התשלום למכבי חיפה והתוכניות של דראפיץ' וברדה. כל הפרטים על אחת העסקות המסקרנות ביותר בכדורגל הישראלי. מה שבטוח, רעב לא חסר

תגיות: ליגת העל

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

כבר מהיום שהגיע לבית"ר ירושלים, משה חוגג סימן את ירדן שועה כמטרה, וגם יוסי בניון ורוני לוי, שכבר לא נמצאים במועדון, רצו את החלוץ. אתמול (שישי), העסקה סוף סוף הבשילה, לאחר שבשבועות האחרונים כבר היה ברור לכולם ששועה ישחק רק בבית"ר ירושלים. ולמה? פשוט מאוד, כי השחקן לא רצה לשחק בשום קבוצה אחרת. גם כשעלו האפשרויות שהוא יושאל להפועל תל אביב או לבני יהודה, בשכר טוב יותר עבורו, החלוץ לא הסכים.

למעשה, שועה ויתר על הרבה כסף כדי לשחק בבית"ר ירושלים: הוא ויתר על עשרה אחוזים מכרטיס השחקן שהיו שייכים לו, מה שעשוי להיות לא מעט כסף. אם מכבי חיפה הייתה אמורה לשלם 100 אלף יורו על חמישה אחוזים לבני יהודה, הרי שהחלוץ ויתר על כ-800 אלף ש"ח.

גם בשכר שועה התפשר לטובת ביצוע העסקה. על פי הערכה, השחקן ירוויח כ-130 אלף דולר לעונה, לעומת 180 אלף דולר שהשתכר בחוזהו בחיפה. אז בחשבון פשוט, אם נחבר את 200 אלף היורו על האחוזים מכרטיסו עם עוד 50 אלף דולר לשלוש שנים קדימה, נגלה שעל פי הערכה גסה שועה ויתר על יותר מ-350 אלף דולר כדי לעבור לבית"ר.

ולא מדובר רק על הסכומים שעליהם שועה ויתר, אלא גם על מה שהוא עוד עלול לשלם. בחוזהו החדש של החלוץ ייכללו סעיפי משמעת בולטים רבים, וכל עבירת משמעת תגרור קנס. בנוסף, הוא לא קיבל שום הבטחה לדקות משחק, או שיפתח בהרכב. "הוא יצטרך להוכיח את עצמו כמו כולם ולעבוד קשה", אמר גורם בבית"ר. "אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהוא רעב להוכיח את עצמו וירצה לשים את התקופה הרעה מאחוריו".

שועה ויתר על הרבה כסף (מתוך האינסטגרם של משה חוגג)
שועה ויתר על הרבה כסף (מתוך האינסטגרם של משה חוגג)

אך גם כל זה לא עצר את שועה ודבר אחד בטוח: אם רמת הנחישות שלו להגיע לבית"ר תבוא לידי ביטוי גם באימונים ובמשחקים, הקבוצה מהבירה עשתה את עסקת חייה. או כפי שסיכם גורם במועדון מהבירה: "דבר אחד ברור: הפוטנציאל שלו מטורף. לא יהיה באמצע, הרכישה שלו תקבל צל"ש או טר"ש".

ומה בנוגע לתשלום שאותו תקבל מכבי חיפה? חוגג ביקש לפרוס את 1.4 מיליון היורו לתשלומים על פני קצת יותר משנתיים. במועדון מהכרמל דרשו שחלק לא קטן מהסכום ישולם מיידית והשאר בפריסה, בעוד בית"ר מבטיחה לאורך הדרך זכויות הקשורות לשחקן אם הכסף לא יגיע. אגב, העסקה עדיין לא נחתמה.

מבחינת הצוות המקצועי, ברגע ששלומי אזולאי רצה לעזוב והיה קושי בהבאת חלוץ זר, לכולם היה ברור ששועה הוא אופציה. סלובודן דראפיץ' ושי ברדה היו מעורבים לאורך כל הדרך ועודכנו בהתפתחויות במו"מ. השניים מאוד רוצים את החלוץ בסגל שלהם, ויקיימו איתו שיחה שבה יבהירו לו את הדרך שלהם, ולמה הם מצפים ממנו. שני המאמנים אומנם שמעו את הסיפורים על החלוץ וביררו בנוגע לעברו ואף היו מעט מודאגים, אבל מעולם לא אמרו שהם לא רוצים שיגיע.

עכשיו, הכדור עכשיו ברגליים שלו. סיפורים על שחקנים עם פוטנציאל ענק, שלא התממש בסופו של דבר, אינם מצרך נדיר ובטח שלא בבית"ר ירושלים. לפחות אם לשפוט על פי הרעב שאיתו הוא מגיע, אפשר להיות אופטימיים ששועה לא יהיה חלק מהסטטיסטיקה העגומה הזו. אבל כמו שראינו איתו בעבר, בסופו של דבר ימים יגידו.

הכדור ברגליים שלו (מאור אלקסלסי)
הכדור ברגליים שלו (מאור אלקסלסי)
מעבר לתגובות