מיכאל אוחנה: מתי הוא יחזור למגרשים?

אוהדי בית"ר ירושלים מחכים כבר כמעט שנה, והחברים לקבוצה מעידים שהטאץ' עדיין שם, אבל הקשר לא החלים בצורה מלאה וספק אם ישחק בגביע הטוטו. מבט על מה שעובר עליו

תגיות: ליגת העל

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

כבר הרבה שנים שאוהדי בית"ר ירושלים מחכים לשחקן כמו מיכאל אוחנה. לפני קצת יותר משנה הוא הפך להחתמה הנוצצת ביותר של משה חוגג והרפרנס לאוחנה ההוא, זה שיושב היום במשרדים של המועדון, היה ברור. אבל ב-18 ביולי, דווקא מול האקסית מבאר שבע, ועוד לפני שהספיק לשחק משחק ליגה אחד במדים הצהובים-שחורים, הוא קרע את הרצועה הצולבת ומאז חלפה כמעט שנה של המתנה.

בינתיים, בית"ר אמנם לא הציגה כדורגל מבריק באירופה והתקשתה אחרי החזרה מפגרת הקורונה, אבל סיימה את העונה במקום השלישי המקנה השתתפות במוקדמות הליגה האירופית, ולפני כן עוד הוסיפה לארון את גביע הטוטו. לקראת תום העונה עוד היו רחשים ושמועות על אפשרות שאוחנה יחזור, אבל גם בית"ר וגם השחקן הבינו שזה לא היה ריאלי. כולם חשבו שהנה, בעונה הבאה זה יקרה, ושהאיש שאמור היה להביא את הברק יחזור. אבל המציאות קצת שונה.

למרות שהוא בשלב הסופי של השיקום אוחנה, עדיין לא מוכן למשחקים בגביע הטוטו. יותר מזה, גם באימונים שבהם השתתף עם חבריו לקבוצה, הוא עדיין מתופקד בתור ג'וקר, מתוך כוונה שלא יהיה מעורב בקרבות מגע. תהליך ההחלמה עשוי לקחת עוד כמה שבועות עד שיוכל לערוך אימונים עם מגע מלא. ההערכה מדברת על שילוב למספר דקות בחלק ממשחקי גביע הטוטו כדי להכניס אותו בהדרגה לעניינים.

אוחנה. שנה כבר חלפה (אלן שיבר)
אוחנה. שנה כבר חלפה (אלן שיבר)

"מבחינת הברך, הכל מצוין", אמרו בקבוצה, "הבעיה היא מעטפת השרירים. הוא לא שיחק כדורגל שנה וזה לא פשוט. אנחנו מונעים ממנו כרגע משחקים עם מגע ולוקחים את הזמן איתו. הוא צריך לחזור כשהוא 'פיקס' ועם ביטחון מלא. הוא חייב לעבור לפחות שבועיים של אימונים ללא מגע ואחר כך נוכל להתחיל לשלב אותו בהדרגה. הוא אומנם בסוף התהליך, אבל זה ייקח עוד קצת זמן".

שחקנים בקבוצה מספרים שהרעב של אוחנה גדול. את הטאץ' עם הכדור אף פציעה לא יכולה לקחת ובמועדון גירו עוד קצת את בלוטות הטעם של האוהדים כששיחררו סרטון שלו כובש במספרת באימון. הבעיה כרגע היא פיזית ומנטלית.

"אוחנה חזק ברמה המנטלית", אמר גורם בקבוצה, "הוא מאמין שהכל מלמעלה ולא מכניס את עצמו למרות שחורות. הוא עובד פנטסטי ועושה הכל לחזור ולחזור טוב. גם מהפציעה הקודמת הוא חזר מצויין. ברור לנו שכך יהיה גם הפעם".

אוחנה. חזק ברמה המנטלית (דני מרון)
אוחנה. חזק ברמה המנטלית (דני מרון)
מעבר לתגובות