מי נשאר ומי עוזב? תמונת מצב במכבי ת"א

מהשוער הראשון ועד ההתקפה. עושים סדר בעתיד הצהובים

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי שהבטיחה הערב (שבת) אליפות שנייה ברציפות, מכבי תל אביב בדרך לקיץ מלא באי ודאות. מצד אחד, הכוכבים שלה צעירים ומבוקשים באירופה ומצד שני, היא עדיין רוצה לשמור על שלד חזק כדי להתמודד באירופה ולא לסיים את דרכה מוקדם כמו בעונה שעברה. אל מכלול השיקולים האלה מצטרפת העובדה שלא בטוח שולדימיר איביץ' ימשיך. לקראת הקיץ המתקרב, ניסינו למפות את העתיד של הסגל הצהוב.

שוער
לדניאל טננבאום יש אופציה בחוזה ובמכבי ת"א הודיעו כי היא תמומש. במועדון עדיין צריכים לשבת איתו ולהגיע להסכם, אך נראה שלא אמורה להיות בעיה. לגבי אנדראס יאניוטיס, הוא מחזיק בחוזה לשנתיים נוספות, אך הוא ככל הנראה לא יהיה שוער ראשון. מבחינת היווני, אין לו בעיה להישאר, אך זה תלוי בזהות המאמן הבא. אם איביץ' יישאר, הוא כנראה יישאר. אם לא, אז יעזוב.

הגנה
בקבוצה רוצים לראות את אנדרה ג'ראלדש ממשיך, אבל המחיר שלו, 700 אלף יורו, מרתיע ובמועדון מנסים למצוא פתרון במסגרת הפייר פליי. אם ג'ראלדש ימשיך, מאור קנדיל יבקש לעזוב. הוא לא יהיה מוכן לעבור עונה נוספת כמגן מחליף. אנריק סבוריט מחזיק בחוזה לעונה נוספת וצפוי להישאר, כמו גם אופיר דוידזאדה. גם איתן טיבי ושחר פיבן מחזיקים בחוזים לעונה הבאה, הראשון האריך אותו בקיץ האחרון. השאלה הגדולה היא לגבי ז'איר אמאדור. כולם מבינים שהוא רוצה לעזוב וההערכה היא שהוא לא יישאר ובמקומו יגיע בלם זר דומיננטי. הקפטן, שרן ייני, צפוי להישאר.

ג'ראלדש. מקווים להגיע להסכמות עם ספורטינג (אלן שיבר)
ג'ראלדש. מקווים להגיע להסכמות עם ספורטינג (אלן שיבר)
אמאדור. רוצה לחזור לספרד (אלן שיבר)
אמאדור. רוצה לחזור לספרד (אלן שיבר)

קישור
המשימה הראשונה של מכבי ת"א בקיץ היא השארתו של אייל גולסה. הקשר סיים חוזה ומצפה להעלאה בשכרו ועל הדרך פוזל לחו"ל עם דרכון פורטוגלי חדש. כוכב האליפות, דן גלזר, מחזיק בחוזה לשנתיים ללא סעיף יציאה, אבל הוא מעוניין לנסות את מזלו באירופה. מכבי ת"א קבעה תג מחיר של ארבעה מיליון יורו, אבל כרגע לא נראה שיש קבוצה שתשלם אותו. הישארותו תלויה בהצעות שיקבל, מה שנכון גם לגבי דור פרץ, שמחזיק בחוזה לעוד שנתיים.

בקבוצה מחזיקים באופציה לעונה נוספת על אבי ריקן, והיא תמומש, מה שמשאיר אותנו עם אורוש ניקוליץ'. הקשר הסרבי רווי הפציעות מחזיק בחוזה לשנתיים נוספת בשכר של 350 אלף יורו, אך השאלה היא איך הוא יחזור מהטיפולים. עזיבה של איביץ' עלולה להוביל לסיום דרכו, אבל הסרבי מאמין בבן ארצו, כך שהישארותו תלויה בזו של המאמן. לגבי פארפה גויאגון, ההערכה היא שמכבי ת"א תשאיר אותו בסגל הבוגר כזר שישי בהיררכיה.

התקפה
איתי שכטר אמנם מסיים את חוזהו, אבל במועדון יציעו לו חוזה לעונה נוספת והוא צפוי להישאר. למלך השערים, יונתן כהן, חוזה לשנתיים נוספות, אך הוא מחזיק בדרכון פולני ומבוקש מאוד בצרפת. אם תגיע הצעה שתספק את מכבי ת"א, הוא יעזוב. לנעליו עשוי להיכנס אילון אלמוג, שחתום לשלוש שנים נוספות ויקבל תפקיד משמעותי יותר בעונה הבאה. גם מתן חוזז צפוי להישאר. מעמדו של ניק בלקמן עדיין לא ברור, אבל למכבי ת"א יש אפשרות להשתחרר מחוזהו בתום העונה. צ'יקו אופאדו סיים את החוזה וכנראה לא יחזור.

לגבי שני השחקנים החשודים בבעילת קטינה בהסכמה ובהגשת משקאות אלכוהוליים, מעמדם תלוי בהתקדמות של הפרשה.

כהן. השלב הבא: חו"ל? (אלן שיבר)
כהן. השלב הבא: חו"ל? (אלן שיבר)
אופאדו. צפוי לעזוב (אלן שיבר)
אופאדו. צפוי לעזוב (אלן שיבר)
מעבר לתגובות