מה יוליד ההר? על חזרת הכדורגל בצל המשבר

ברקוביץ' חושש מפציעות, נמני משדר אופטימיות. צפו בכתבה

שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי המשבר אולי הכי גדול בהיסטוריה (שעדיין לא עבר לחלוטין), הכדורגל הישראלי ישוב בסוף השבוע הבא לפעילות. מלבד המאבקים על כר הדשא, לכדורגלני ליגת העל צפויים גם אתגרים לא פשוטים ברמה המנטלית, כמו משחקים מול יציעים שוממים מאדם והצורך להישאר בבידוד ביתי לאורך כל התקופה, כך על פי הנחיות משרד הבריאות.

אייל ברקוביץ' ואבי נמני, שניים מהשחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי, אמנם לא נאלצו להתמודד עם סוג כזה של משבר. ועדיין, הם ראו דבר או שניים לאורך השנים, וכעת התבקשו להתייחס לשאלה הגדולה: "מה יוליד ההר"?

"מנטלית זה פגע בכולם, בכדורגלנים, בנהגי אגד, בכולם", פתח ברקוביץ', "יש פה בעייתיות מכל הבחינות - מנטלית, מקצועית ופיזית. השחקנים חוזרים לשלושה משחקים בשבוע, הם לא רגילים לקצב הזה, ואנחנו נראה הרבה פציעות. כדורגל בלי קהל? בשבילי זה לא ממש כדורגל. לפני כל משחק שלי בקריירה לפני שהייתי עולה לדשא, הייתי שואל כמה קהל יש בחוץ. זה מה שעניין אותי".

לעומתו, נמני שידר מסר מעט יותר אופטימי: "צריך להשלים עם המציאות, יש מציאות אחת. זה משבר שצריך לדעת איך לצלוח ולעבור אותו. אני חושב שמי שמאמין בעצמו ומי שחושב שלטווח הארוך שהוא ווינר, אז הוא ייצא מהמאבק הזה ומהמשבר הזה עם הראש למעלה. זה מאוד מאוד בעייתי לשחק ללא קהל, אבל צריך גם את זה לשים לרגע בצד".

מעבר לתגובות