מי יישאר? הפועל שוחחה עם מסיימי החוזה

ניר לקס ועידן כהן סירבו, מי הסכים? וגם: בקשת הקהל בגביע מההתאחדות

שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

ליגת העל אמנם בפתח, אבל הקבוצות עדיין מנסות לגבש את הסגל לקראת שלבי ההכרעה של העונה - והקיצוצים בשכר כבר מתחילים לתת את אותותיהם. אמש (רביעי), הפועל ת"א ערכה שיחות לכל השחקנים שמסיימים חוזה בסוך החודש וביקשה מהם לקבל החלטה בנוגע למתווה שהוצע. רובם הסכימו, אבל מה לגבי אלה שלא?

תחילה, נסביר המחלוקת היא סביב חודש יוני, בו לשחקנים אין חוזה ולמעשה אין להם משכורת. בשיחות עם הנהלת הקבוצה, מרבית השחקנים הסכימו לקצץ ואלה שעשו זאת יסיימו את העונה בקבוצה. מדובר בעומר דמארי, פיליפה רודריגס, מרווין פירסמן, איעד אבו עביד ודני גרופר, שימשיכו במועדון.

מי שלא אישר את המתווה של האדומים הם ניר לקס ועידן כהן, וכתוצאה מכך, עושה רושם שהשניים עשויים להיפרד מהקבוצה בסיום החודש ולא להמשיך לקרבות הפלייאוף. מי שימלא את החלל, אם וכאשר, הם שחקני הנוער שהועלו לקבוצה הבוגרת עד ליריית הסיום של העונה.

השחקנים שהסכימו לקיצוץ למעשה הסכימו להפחתה של 50 אחוזים משכר הברוטו שלהם, בדיוק כמו כל השחקנים שיש להם חוזה לעונה הבאה. כזכור, כבר לפני כחודשיים ההנהלה והשחקנים הגיעו להבנות שאם הליגה תחזור ביוני אך ללא קהל, הקיצוץ של מחצית מהשכר יישאר. ללקס ולעידן כהן הוצע לשחק ביוני ללא שכר, דבר שכנראה גם מעיד על הרצון של המועדון לא להשאירם בעונה הבאה. בכל מקרה, השיחות בין הצדדים צפויות להימשך.

דמארי. לא התווכח (אלן שיבר)
דמארי. לא התווכח (אלן שיבר)

במקביל, האדומים פנו במכתב להתאחדות וביקשו הכנסת קהל למשחק חצי גמר הגביע: "בעקבות ההקלות החדשות והנחיות משרד הבריאות אשר מאפשרות פתיחת מסעדות, אולמות אירועים ואף תיאטראות ובתי קולנוע בקרוב, נבקש מהגורמים הרלוונטיים לגבש תכנית שתאפשר כניסת קהל – ולו בכמות המינימלית ביותר, במהלך חגיגת חצי גמר הגביע. נציין שהשיקולים והחששות ברורים למועדון, אך בהיעדר תכנית אופציונאלית שניתן לאשר/לגנוז, לבטח לא תתאפשר כניסת קהל במשחקים אלה, גם בתפוסה חלקית".

"לאחר שראינו במספר משחקי אימון חסרי חשיבות כי אוהדינו המסורים מגיעים בהמוניהם לתמוך בקבוצתם האהובה, עולה החשש כי במידה ולא תתאפשר כניסת קהל במעמד זה, אליו לא העפלנו מזה כ-8 שנים, תהיה התקהלות גדולה יותר מחוץ לאצטדיון בנתניה – סיטואציה שכל הגורמים רוצים כמובן להימנע ממנה למען בריאות הציבור", נכתב במכתב של הפועל.

מעבר לתגובות