ליגת העל: תהיה תשובה? הדיון על עתיד הכדורגל נדחה

החלטה סופית לא צפויה להתקבל היום. כלפון נפגש עם האוצר

שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

רגע האמת של הכדורגל הישראלי הגיע: היום (שלישי) הייתה אמורה להתקבל ההכרעה באופן סופי, האם ומתי יחודשו משחקי הליגות המקצועניות. לאורך כל הלילה נערכו שיחות בין ראשי מנהלת הליגה ובין בכירי משרד הבריאות, כאשר מתווה עדיין לא הושג. הישיבה שהייתה אמורה להיערך בשעה 14:00, נדחתה למועד אחר.

הישיבה בה היו צריכים להתדיין כל הגורמים הרלוונטים, ביניהם: נציגי מנהלת הליגות, משרד הספורט וכן הבריאות והאוצר, נדחתה. התשובה הסופית שהייתה צריכה להתקבל היום, תידחה לשעות הערב או שתתקבל רק מחר. מי שכן משוחחים בשעה זו הם ארז כלפון ונציגי האוצר, אך שוב, כל ההחלטה שתתקבל ביניהם עדיין תצטרך לקבל אישור סופי מגופי הממשלה.

סלע המחלוקת הוא לגבי מקרה שאחד השחקנים נדבק. משרד הבריאות מבקש שכל הקבוצה תיכנס לבידוד במקרה כזה ואילו במנהלת מבקשים לאמץ את המודל הגרמני שמשמעותו שרק השחקן ייכנס לבידוד ואילו חבריו לקבוצה יעברו בדיקות בלבד.

בשיחות שלפני, המנהלת הבהירה כי המתווה מבחינתה הינו: חזרה לאימונים מלאים עד ה-10 במאי, ומשחקים עד ה-30 במאי. השרה רגב תומכת בפיתרון שכזה, ומפעילה לחץ על משרד הבריאות לאשר את המתווה, כדי שהקבוצות תוכלנה לחזור לפעילות. בין הצדדים קיימות עוד מספר מחלוקות, ביניהן מה באמת יקרה אם שחקן יידבק בנגיף, והאם קבוצה שלמה תיאלץ להיכנס לבידוד או רק להיבדק.

אתמול קיימו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התרבות והספורט, מירי רגב, מסיבת עיתונאים בה הבהירו כי הספורט הישראלי (בכללותו) צפוי לחזור, במסגרת החזרה לשגרה לאחר משבר הקורונה. רגב, מצידה, הודיעה כי "תפעל לחזרת הליגה עד ה-30 במאי". תאריך היעד היחסית שאפתני, אומר שההחלטות תצטרכנה להתקבל בזמן הקרוב ממש.

הליגה תחודש בקרוב? (צילום: אלן שיבר)
הליגה תחודש בקרוב? (צילום: אלן שיבר)
מעבר לתגובות