התמונה והלילה הלבן: על מינוי סטנוייביץ'

הסיפור מבפנים: כך נולדה הידיעה על החתמת המאמן לחיפה

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

שלהי עונת 13/14, מכבי חיפה מדשדשת בירכתי הפלייאוף העליון וכבר ברור כי אריק בנאדו לא ימשיך לעונה נוספת. הירוקים רואים את היריבה בצהוב משייטת לאליפות שנייה ברצף, ועושה זאת עם מאמן זר על הקווים. הפור בכרמל נפל: אחרי 16 שנים בלי, גם למכבי חיפה יהיה מאמן זר.

הרבה מועמדים עלו, אבל היה מדובר בספקולציות בלבד. אף אחד לא ידע מי באמת מועמד ואיזה שם סתם נזרק באוויר. זה היה יום חמישי בערב, הייתי בנסיעה הביתה כשפתאום אני מקבל תמונה לטלפון ממישהו שעובד בנמל התעופה. אני לא מזהה מי בתמונה. אותו חבר טוען כי מדובר במאמן סרבי בשם אלכסנדר סטנוייביץ' והוא הגיע לארץ כדי לסגור במכבי חיפה.

השעה התחילה להיות מאוחרת ומייד התקשרתי ליעקב שחר. החלטתי לנקוט הפעם בטקטיקה שונה מבדרך כלל. "אני יודע שסטנוייביץ' נחת בארץ והוא חותם במכבי חיפה", שמע הנשיא מהקו השני של הטלפון, כשלי היה רק מקור אחד ולא הייתי בטוח בכלל באמיתות הסיפור. שחר, להפתעתי, אישר, אך ביקש ממני לחכות עם הפרסום עד מחר ב-12:00 בצהריים.

שחר. עמד במילה (אלן שיבר)
שחר. עמד במילה (אלן שיבר)

באותה שנה אתרי האינטרנט כבר שלטו בשיח, וחששתי שאם אחכה, זה ידלוף למקום אחר. שיחה אחת עם העורך שיכנעה אותי: אפשר לסמוך על האמינות של שחר. נחכה. חזרתי לשחר, שנתן לי הוראות מדוייקות: "מחר אתה תבוא למשרד בתל אביב לפגישה, תפרסם את הידיעה ורבע שעה לאחר מכן נוציא הודעה לעולם".

בלילה, כמובן, לא הצלחתי לישון. לא בכל יום נופלת לידיך ידיעה כזו והחשש שזה יחמוק מהאצבעות היה גדול. בדיעבד, מסתבר שסטנוייביץ' לא שהה ב"בידוד" במלון באותו יום, בלשון המעטה. הוא ביקר במסעדה ויצא לסיבוב בעיר. איכשהו הגיעה השעה 12:00 בצהריים וזה עדיין לא דלף.

נכנסתי למשרדים של שחר בתל אביב מדלת אחורית. היו שם הנשיא, סגנו עוזי מור והיועץ המשפטי אודי שוכוטוביץ' וגם סטנוייביץ' והסוכן שלו. שחר עמד במילה. רבע שעה אחרי שעלתה הידיעה יצאה הודעה רשמית עם כל פרטי החוזה, כפי שחיפה רצתה, ולי הייתה את התמונה מנמל התעופה עם הידיעה הבלעדית.

סטנוייביץ' לא הצליח להחזיק מעמד הרבה זמן בכרמל והתפטר אחרי תקופה קצרה כמאמן, אבל את הלילה ההוא אני לא אשכח הרבה זמן.

סטנוייביץ'. יצא לסיבוב בעיר (יוסי שקל)
סטנוייביץ'. יצא לסיבוב בעיר (יוסי שקל)
מעבר לתגובות