חרף המצב: ארגון השחקנים ביקש לכבד חוזים

בקבוצות הביעו פליאה מהבקשה: "מנותקת מהמציאות כרגע"

תגיות: ליגת ווינר

עמרי מנהיים
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

משבר הקורונה, שפגע כמעט בכל תחום, ענף ומגזר במשק, לא פסח גם על הכדורסל - ובימים אלו, הקבוצות וארגון השחקנים ממשיכים לנסות למצוא את הנוסחה שתפגע באופן המינימלי בכל אחד מהצדדים. אלא שכרגע נראה שהדרך לשם עוד ארוכה.

היום (ראשון) שלח יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, מכתב לכל הקבוצות בנוגע לחופשה ללא תשלום (חל"ת) אליה "נאלצו השחקנים לצאת", כפי שמובהר במכתב. "חלק מהמועדונים הגיעו להסכם או מתכוונים להגיע להסכם עם השחקנים לקיצוץ בשכר או להוצאה לחל"ת מוסכמת תוך שמירה על התנאים הבסיסיים, ואילו המועדון שלכם נהג באופן שונה", הוסיף אלון במכתב שהגיע לידי הקבוצות.

יש לציין כי על אף המשפט התקיף הנ"ל, בארגון השחקנים לא מתכוונים ללכת "ראש בראש" עם הקבוצות - שכן השחקנים מבינים את הסיטואציה הסבוכה, שבמסגרתה הם אמורים לקבל את שכרם - בזמן שהמועדון איבד כמעט את כל הכנסותיו בשל נגיף הקורונה.

עם זאת, סעיף 3 במכתב לא ממש התקבל בעין יפה בקרב חלק מהקבוצות. "מובהר כי לשחקני המועדון חוזים לתקופה קצובה שאינם ניתנים לביטול או שינוי באורח חד צדדי. כמו כן, מובהר כי לחלק מהשחקנים חוזים לעונה הבאה, וחוזים אלו מחייבים את המועדון לכל דבר ועניין", כתב אלון.

המכתב שנשלח מארגון השחקנים
המכתב שנשלח מארגון השחקנים

בקרב הקבוצות הביעו תמיהה, שכן - אם וכאשר יסתיים המשבר הנוכחי - לא בטוח שהן יוכלו לעמוד בהתחייבויות כלפי השחקנים, הן לגבי העונה הזו, ובטח ובטח שלגבי העונה הבאה. כמו כן, יש לציין כי את משכורות פברואר השחקנים כבר קיבלו, ובקבוצות מרגישים כי העיסוק בעונה הבאה מוקדם מדי ואפילו "מנותק מהמציאות", כפי שהגדיר אחד מראשי המועדונים בליגה.

"מצער מאוד שדווקא בימים קשים שעוברים על העולם, כאשר כולם מדברים על סולידריות חברתית וכלכלית, מצאו בארגון השחקנים זמן להתעסק בשמנת", אמר בעלים של אחת הקבוצות בליגה. "בכל הארץ בתי עסק נסגרים, ישנם מעל חצי מיליון מובטלים חדשים, קשישים סגורים בבתים והקבוצות מנסות לאמוד את הנזקים ואת ההשלכות הכלכליות - בטווח הקצר ובעיקר בטווח הארוך - ולא יודעים אם וכיצד נשרוד את המשבר. טוב יעשה הארגון אם יפנים שטובת הענף כרגע מעל הכל ולא יתעסק עם חוזים עתידיים וערכאות משפטיות".

יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, הבהיר: "השחקנים מבינים שהם צריכים בעת הזאת לקחת פסק זמן מהכדורסל, בתקווה שיחזרו מהר לפרקט. ארגון שחקני הכדורסל יעשה כל שניתן ביחד עם הקבוצות, על מנת לצלוח את המשבר החריף שידע הכדורסל הישראלי אי פעם, במינימום נזקים אפשריים - הן לקבוצות והן לשחקנים".

מעבר לתגובות